Ömer Faruk Türk / Genç Haber Merkezi

Uluslararası Genç Derneği (UGED) Medya Akademisi Bahar Dönemi kayıtları başladı. 6 haftalık program boyunca, atölye çalışmaları, seminer ve konferanslar gerçekleşecek.

Medya Akademisi Bahar Dönemi kayıtları başladı! Uluslararası Genç Derneği tarafından gerçekleştirilecek 6 haftalık Medya Akademisi programında seminer, konferans ve atölye çalışmaları öne çıkıyor. Medya Akademisi’ne katılmak isteyenler, gencdernegi.org sitesinden kayıt olabiliyor.

6 Haftalık Eğitim Programı

8 Nisan’da başlayacak Medya Akademisi’nde katılımcılar, seminer, konferans ve atölye çalışmalarından oluşan programda diledikleri derslere katılabilecek. Genç Dergi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar’ın sunumuyla Yazı İşleri, Dergicilik, Editörlük seminer programında katılımcılar dergiciliğin mutfağını öğrenecek. UGED Kurumsal İletişim Direktörü İbrahim Özkâhyaoğlu ise katılımcılara, Sosyal Medya Uygulamaları’nı anlatacak. Sinemacı Yusuf Ziya Gökçek de, Afrika Sineması’na Giriş seminerinde Afrika Sineması’nın köşe başı filmlerini ve arka planını konuşacak.

Zengin Atölye Çalışmaları

GENÇ Medya Akademisi Bahar dönemi programında toplam altı atölye çalışması gerçekleştirilecek. Katılımcılar diledikleri atölye programına katılarak altı haftalık çalışmalara iştirak edecek. UGED Yönetim Kurulu Başkanı ve Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan, Okuma Atölyesi’nde, Mark A. Kishlansky’nin “Batı’nın Kaynakları” isimli kitabını katılımcılar birlikte tartışacak. Ali Ramazan Tak yönetiminde gerçekleşecek Proje Atölyesi’nde PCM eğitiminin yanı sıra, uygulamaları proje örnekleri hazırlanacak. Samet Demir yönetimindeki Tiyatro Atölyesi’nde ise katılımcılar, sahne eğitimi alarak bir oyunu sahneye koyacak.

Uygulamalı Atölyeler

Ödüllü Fotoğrafçı Nevzat Yıldırım yönetimindeki Fotoğrafçılık Atölyesi’nde katılımcılar, temel fotoğrafçılık dersleri almakla birlikte, fotoğraf okumaları da gerçekleştirilecek. Medya Akademisi’nin zengin atölye çalışmalarından bir diğeri ise, Fatih Bıçakçı ile Animasyon ve Video Edit Atölyesi olacak. Önemli işlere imza atmış Grafiker Semih Taneri ise, Grafik Tasarım Atölyesi’nde katılımcılara temel grafik ve tasarım dersleri verecek.

Önemli İsimler GENÇ’e Geliyor

Uluslararası Genç Derneği, medya faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bahar Dönemi’nin açılış programında Gazeteci, Akademisyen Nuh Yılmaz’ı “Medya Değişime Ayak Uyduruyor Mu?” başlıklı konferansıyla GENÇ’te ağırlayan UGED, yeni dönemde bir dizi konferans daha düzenleyecek. Medya başlığı altında gerçekleşecek konferanslar kapsamında 10 Nisan Çarşamba saat 19.30’da İsmail Kılıçarslan, “Medya ve Muhafazakârlık Söylemi” başlıklı bir konferans verecek. 6 Haftalık program kapsamında Anadolu Ajansı Arapça Yayınlar Koordinatörü Turan Kışlakçı, Ensonhaber.com Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Kalemciler, Gazeteci Taha Kılınç gençlerle medyayı konuşacak.

Özel Gündem Buluşmaları

UGED çatısı altında gerçekleştirilen faaliyetler her geçen gün çeşitlilik kazanıyor. Yaklaşık 5 yıldır M. Lütfi Arslan’ın katılımıyla gerçekleşen 19 Buluşmaları yeni dönemde de devam ediyor. GENÇ Derneği’nde ayrıca her ayın ilk cumartesi akşamı gerçekleştirilen fasıllarda, Neyzen Tuğrulhan Şen yönetimindeki usta müzisyenler hazırladıkları repertuarları dinleyenlere sunuyor. Hukuk Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin bir araya gelerek kurdukları Genç Hukukçular da yeni dönemde, hukuk dünyasının önemli isimleriyle buluşmaya devam ediyor. Dünyanın farklı noktalarından gençler her ay GENÇ çatısı altında, “Dünyadan Kuran Sesleri” programında bir araya geliyor.    

Kayıt için: ma.gencdernegi.org


GENÇ'ın Yazısı.