Genç Tişörtler çıkmış, hayırlı olsun. Tam olarak kaç para? Bir de her yere gönderiyor musunuz kargoyla? Zonguldak’a da gelir mi mesela? (Selman Sinoğlu)

Teşekkür ederiz. GENÇ Tişörtler gerçekten de çok sevildi, epey bir taliplisi var. Görünen o ki bu yaz birçok gencin üzerinde bu tişörtleri göreceğiz.

Geçen ay bahsetmiştik ama sizden gelen talep üzerine yeniden hatırlatmış olalım:

Tişörtlerimizin ücreti 20 TL’dir. 10 ve üzeri alımlarda 15 TL’den veriliyor. Üsküdar’daki merkezimizi arayarak ya da e- posta yolu ile taleplerinizi bildirebilirsiniz, her yere kargo ile göndermemiz mümkün. EFT ve havale ile ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (İrtibat: 0216 532 00 42 Recep Kibir – [email protected])

Kalp Çölü isimli kısa filminizi izledim. Tebrik ederim valla, sizlerde heyecan var. (Ünal Yanık)

Bu tebriğinizi GENÇ Prodüksiyon adına yönetmenimiz Aytuğ Işık’a iletiyorum huzurlarınızda. Gerçekten de hoş bir kısa film çıkardılar geçen ay. İzlemeyenler varsa sitemizden ulaşabilirler. Arama kısmına “Kalp Çölü” yazmanız yeterli…

GENÇ Bilim köşesinde paylaşılanlar muhteşem. Tebrik ederim arkadaşları… (Burhan Su)

Teşekkür ederiz Burhan Bey. Konusu açılmışken şu bilgiyi paylaşmak isterim sizlerle:

İnternet sitemizde de, son altı aydır en çok takip edilen köşelerden birisidir GENÇ Bilim köşesi. Gayretli ve ilim meraklısı arkadaşlarımızın özenle hazırladığı yazılar ve videolar çok ilgi görüyor, beğeniyle takip ediliyor. Bu tempoyla ve kalitede ilerlerlerse, ilerleyen zamanlarda müstakil bir site ve dergi bile düşünülebilir. Kim bilir…

GENÇ Kitaplar Serisi’nin devamı gelecek mi? Alışmıştık her sene yeni dört kitaba. (Mert Sancar)

Bu soru iyi oldu, eksik olmayın Mert Bey. Neden mi iyi oldu? Çünkü biz de Yayın Kurulu’nda yeni kitapları konuşmuştuk geçenlerde. Demek bekleyenler, merak edenler var. Ne güzel… Elimizde güzel projeler ve fikirler var. Usta yazarlarımızın dergideki yazılarının bir araya getirilmesinden oluşacak seriler belli gibi. Bir de yeni telif eserler var. İnşallah fazla uzatmadan sizlere ulaştırmak nasip olur. Ya nasip…

Nisan sayınızda yine dopdolu bir dergi ile karşımızdasınız. Dosya konusu olan dizi bağımlılığı kanayan yara resmen… Ve Dr. Adem Ergül iyi ki dergimizde. Emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun. (Merve Aytekin)

Bu güzel duygu ve düşüncelerinizden ötürü çok teşekkür ederiz Merve Hanım. Bu sözleriniz bizlere güç veriyor, şükrümüzü artırıyor. Eksik olmayın.

Diziler üzerine epeydir bir dosya yapmak istiyorduk. Nisan ayına kısmetmiş. Dileriz bahsettiğiniz “kanayan yaralara” merhem olur, bir nebze olsun tesir eder. Her sayımız meçhule uzanan mektuplar gibi, kimde nasıl bir etki meydana getireceğini tahmin etmek imkansız. Bahtının açık olmasını diliyoruz…

Adem Ergül Abimiz ise, aynen sizin de dediğiniz gibi, “iyi ki dergimizde” ve bizimle. Gönlüyle yaşıyor ve kalbiyle yazıyor, neticede ise gönüllere ulaşıyor. Allah’tan hayırlı ve uzun ömürler dileriz kendisine…

Umre ödüllü yarışmanın kazananının çekilişle belirleneceğini duydum, çekilişten ne kastediliyor anlayamadım. Eğer çekiliş olursa herkes özensiz bir şekilde yazar gönderir, şansı olan kazanır o zaman. Direkt dergi aboneleri arasında çekiliş yapsaydınız yarışmaya ne gerek vardı? Kaç aydır çabalıyorum iyi şeyler yazmak için iyi olmasının bir manası yok mu yani? (Sevde Solmaz)

Sevde Hanım, hemen içinizi ferahlatalım:

Umre ödüllü yarışmamızın talihlileri çekilişle değil jüri ile belirlenecek. Yani ortada bir çekiliş söz konusu değil. Sait Siyoncu da “Yarışma sonuçları ne zaman açıklanacak? diye sormuştu, kendisine buradan cevap verelim.

Nasip olursa, bu ay içinde jüri heyetimiz bizlere ulaşan metinleri didik didik okuyacak ve değerlendirmeye tâbi tutacak. Ve Haziran ayının ortasında yarışmanın kazananını açıklayacağız. Duyurular sosyal medya üzerinden gerçekleşecek. (Sitemizden, Facebook ve Twitter adreslerimizden vs…)

Mayıs ayında faaliyetler var mı? GENÇ Şölenleri devam edecek mi? (Selma Kuru)

Gönlümüzden her ay en az iki şölen yapmak geçiyor. Bazen kısmet oluyor bazen olmuyor. Bizler GENÇ ekibiyle 17 Nisan’da Bursa’da olacağız inşallah. Ömer Karaoğlu da eskimeyen ezgileriyle katılacak şölenimize. Diğer programlarımız ise şöyle: 8 Mayıs: Edirne (Konferans) 17 Mayıs: Bursa (Şölen) 25 Mayıs: Gönen (Şölen)

Bunun dışında Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye’de üniversite programları olma ihtimali var. Müsait olanları bekleriz.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.