Mine Taşdemir

Geçtiğimiz ay, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi “Genç Peygambere Ümmet Olmak” konulu konferansı veren GENÇ Dergi’nin çok değerli editörü Mehmet Lütfi Arslan Ağabeyimizi ağırladı.

Kutlu Doğum etkinlikleri, gösterişli laflar topluluğu manasına gelmemeli diyen ağabeyimiz, Efendimiz’in (sav) sadece zihnen anlamanın imkânsız olduğunu, O’nu (sav) hakkıyla anlayabilmek için kalbî bir idrâkin olması gerektiğinden bahsetti. Peygamber adına söylenen her ne varsa, önce gençleri ilgilendirir diyen ağabeyimiz, Peygamberimizin sözlerini ilk tasdik edenlerin yine gençler olduğunu altını çize çize söyledi. Gençleri cezbetmeyen hiçbir hareket, kuruluş, cemiyet ve oluşum toplumun merkezine ulaşamaz diyen ağabeyimiz, Efendimizin sözü önce gençleri cezbetti, bizim sözlerimizin de önce gençleri cezbetmesi gerekir diye ekledi.

Kıymetli ağabeyimiz konuşmasını şu dualarla noktalandırdı: Allah Teâlâ bizleri Havz-ı Kevser’de, Livaul Hamd’ın altında buluşan mesut kullarından eylesin. Rabbimiz hep hayırlı işler yapan, O’nun ümmeti olmakla bizleri şereflendiren kullarından olmamızı nasip eylesin.


GENÇ'ın Yazısı.