Ahmed Sami Genç Haber Merkezi

Dün öğle saatlerinde Hatay Reyhanlı`daki bombalı saldırı hepimizi hüzne boğdu. 46 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca insanın yaralandığı saldırının son zamanlardaki sükuneti bozmaya yönelik olduğu aşikar.

Yetkililerin açıklamasına göre 9 gözaltı var. Başbakan ve Cumhurbaşkanı anında açıklama yaptılar. Birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Ancak aylardır sükunetin yaşandığı ülkemizi kana bulamak isteyenler boş durmuyor. Yaşanan saldırının ardından Suriyeli insanlara yönelik şiddet eylemi tek kelimeyle utanç verici.

Hassas bir dönemde olduğumuzu hepimizin hissetmesi gerekiyor. Zira yanıbaşımızda Suriye`de yaşanan olaylar ve içinde bulunduğumuz çözüm süreci sebebiyle ülke olarak tedirginlik var üzerimizde.

Provokatif bir eylem olan Reyhanlı`daki saldırı, hem çözüm sürecini bozmak hem de Suriye meselesini kördüğüm haline getirmek isteyenlerin işidir. Hepimiz elele vermeli ve sabretmeliyiz.

Saldırıyı x yaptı veya y yaptıdan ziyade, kim yaptıysa yapsın ortada bir zulüm var. Masul sivil insanlar şehid edildiler. Bu dünyada hesapları elbet sorulacak bu cinayeti işleyenlerden, fakat Allah`ın intikamı da kıyamete kadar onların yakalarında olacaktır. Çünkü bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir.

Sabretmeliyiz zira Allah, sabredenlerle beraberdir.

Reyhanlı`daki saldırıda şehit olanlara Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara ve bütün ülkemize sabır diliyorum...


GENÇ'ın Yazısı.