Ömer Faruk Türk / Genç Haber Merkezi

28 Mayıs-30 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’un Taksim semtinde ikincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İstanbul Trienali’nin bu seneki başlığı “7 Vadi, 60 Kanat Gölgesi” olacak…

Sergi mekânı olarak Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi kullanılacak bu sene. Serginin muhtevasında ise Resim, heykel, enstelasyon, video art, performans ve fotoğraf disiplinlerinde eserler yer alacak.

Bu sergi vesilesiyle, insanın kendine, evrene ve öteye yaptığı yolculukların, “arayış ve keşif” çerçevesinde tartışılması hedefleniyor. Sergi davetinin son cümlesi şöyle: “60 kanat gölgesi altında 7 vadiyi aşma yolculuğuna Simurg’un kılavuzluğunda çıkmaya tâlip olanlar için yolculuk zamanıdır şimdi...”

Geniş kapsamlı bu programa katılacak olan sanatçı listesi ise şöyle: Ahmet Özel, Ali Boozari, Ania Daria Merska, Ayşe Taşkent, Bernd Metz, Cenk Ertürk, Emeka Ogboh, Emel Erkan, Emel Nekay, Fatma Yıldız, Gamid Ibadullayev, Gülsevim Can, Hava Küçüköner, Hülya Yazıcı, Hüseyin Aktaş, Inbar Ben Ishay, İlhami Atalay, İpek Şenel, Jing Zhou, Lana Al Shami, Mary K. Foltz, Melike Demirkaynak, Mohamed Alaa, Mustafa Küçüköner, Nihal Odalı, Özgür Vural, Özlem Güzelyurt, Pınar Atlı, Said Adrus, Salome MC, Serap Ekizler, Sinan Sertel, Ufuk Duygun, Zeynep Kara. 


GENÇ'ın Yazısı.