Kasıtlı olarak dergiye abone olmadım. Her ay farklı bir satış yerinden almaya çalışıyorum. Bayramda seyranda şehir değişikliği olsa bile o şehirde dergiyi satan bayileri arıyorum ve alıyorum. Fakat fark ettiğim bir şey var; dergi belki satış sayısı olarak diğerlerinden az olduğu için belki de farklı yaptırımlardan dolayı genelde en görünmeyecek yere konuyor. Satıcıya genç dergiyi sorduğumda böyle bir dergi yok diyor sonra genelde arkasında ya da köşeden gördüğüm kırmızı beyaz kısmi bir yazıdan derginin genç olabileceğini işaret ediyorum. Adam bakıyor derginin GENÇ olduğunu görünce “Allah Allah hiç görmemiştim” diyor. Bu sorun nasıl hallolur bilmiyorum ama bir çaresi olmalı.

Dergiye abone kardeşler var. Derginin ellerine çok geç geçmesinden şikayetçiler. Dergi geç geliyor. Okuduklarında da diğer dergi çıkmış oluyor.

Bir de teşekkür: “Şeytan Şimdi Oturum Açtı” sayısından sonra msn kullanımını sıfırlayan, düşüren arkadaşlarımız oldu. Onlar adına teşekkürlerimizi sunarız.

Pelin Avcı

Bir Öncü Bekliyoruz

Merhaba.

İlk kez tanıtımınızı haber7.com sitesinde gördüm. Baktım güzel bir iş yapılıyor. Güzel bir dergi çıkıyor. Misyonunu, vizyonunu anladığım kadarıyla işte dedim, tam da eksik olan boşluk için.

Şahsen hep dert ediniyorum.Gençlik için bir şeyler yapmalı. Ortalıkta dolaşan saçma sapan şeylere kızmak yerine onlara alternatif olabilmeli diye. Ben de gencim. Kardeşlerim arkadaşlarım… Arkamızdan gelenler, önümüzden gidenler için bir şeyler yapmalı. Yapanlar desteklenmeli. Ama işte ciddi anlamda bu işe sarılacak bir öncü bekliyoruz. Sürekli şikayet ettiğimiz “tek başıma ne yapabilirim” düşüncesini yanlış olduğunu bile bile silemiyoruz beynimizden.

Bu sabah işe gitmek için kapıyı açtım. Ah işte dergim gelmiş… İnanın çok mutlu etti beni. Zira Cumartesi sabahıydı ve biraz da somurtkan bir yüzle evden çıkıyordum. Hemen yolda poşetini çıkarıp karıştırmaya başladım. Maillerle arkadaşlarıma reklamını yapmaya başladım. Öğleden sonra gideceğim bir arkadaş toplantısında da başkaları ile paylaşma imkanım olacak.

Aslında bunu büyüklerle de paylaşma niyetindeyim. Ki herkes yapmalı bunu. İnşallah capcanlı tutabiliriz bu dergiyi ve neden çıkarıyoruz sorusunun cevabını veren fikri.

Ben de buradayım.

Her satırı için binlerce kez teşekkürler.

Merve BÜYÜKÇAPAR / Kahramanmaraş

Bin Adım da Bizden

Değerli Lütfi Abi, 3. sayıdaki kalple alakalı yazınızı çok beğendim. Bir genç olarak bu yazınızı genişletmenizi öneririm. Bursa Uludağ İlahiyattan ders almaktayım. 3.sınıftayım. Sizle istişare ederek genç dergimiz hakkında neler yapabilirsek yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Allah için atılan her adımda bir değil bin adım bizden inşallah. İbrahim as’ın ateşini söndürmeye giden bir karıncanın taşıdığı su bizden.

Böyle bir dergi çıkardığınız için çok teşekkür ediyor, en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum. Vesselam.

Ayşe Serra Kesikbaş / Bursa

Teknolojik Tanıtım Olabilir

Derginizi beğeni ile okuyorum. Bir ricam olacak: Derginizde yarışmalara ve teknolojik tanıtımlara yer verirseniz daha iyi olur sanırım. Mesela cep telefonu, bilgisayar ve yeni araba modellerinin tanıtımı yapılabilir. Yolunuz açık olsun.

Mustafa Gökhan Erdemir

GENÇ TV’ye Ne Dersiniz?

Derginin kapağını açtığım an işte bu dedim. Erkam Yayınları, kalitesini, içeriğini her gün daha da arttırıyor. Ben de her seferinde sizlerle bu yolda olduğum için binlerce kez şükrediyorum. Dergimiz içerik açısından bir genç için gerekli her şeyi barındırıyor. Her konuya parmak basılması, az çok her alandan haberdar olmamızı sağlıyor. Ancak özellikle 3. sayıdaki bazı geyikler ilk tanışanların dergimizi hafife almalarına neden oluyor. Bunun dışında olumsuz bir eleştiri gerek bende gerekse çevremde yok. Bu kaliteyle, bu hızla ilerledikçe, büyük bir boşluğu doldurmak adına, GENÇ radyo ve GENÇ TV`ye ne dersiniz? Yolunuz ve yolumuz açık olsun.

Büşra Turgut

Kars’a Konferansa Bekliyoruz

Ülkemiz nüfusunun yaklaşık %12 sini oluşturan özürlü bireylerin problemleri sadece kendilerinin, ailelerinin sorunları değil tüm toplumumuzun ortak problemidir. Toplum geneli ne var ki engelliye yaklaşımı konusunda oldukça bilinçsizdir. Toplumun engellilik hakkında bilinçlendirilmesi ve engelliliğin giderilmesi için gerekli seminer, konferans vs. eğitim amaçlı toplantılar düzenlenmesi gerekmektedir.

Engelli kişilerin toplumda herhangi bir kişiden farkı yoktur. Herkesle eşit, aynı insani ve vatandaşlık haklarına sahip saygı görmeyi hak eden bireylerdir. Aynı hak ve özgürlüğe sahip olan engeli arkadaşlarımız için acaba bugüne kadar ne yaptık hiç düşündük mü? Yakın çevresinde veya aile içinde engelliliğin ne demek olduğunu bilen kişiler dışında diğerlerimiz hangi engellinin yaşadığı sorunlara çözüm üretecek bir girişimde bulunduk? Elele verip bu sıkıntıları ortadan kaldıralım; çünkü gelecekte bu sıkıntılara sizler de maruz kalabilirsiniz. Gönül bunun olmasını istemez ama hayatın gerçeklerinden de kaçılmaz. Bizlere olan desteklerinizi her zamankinden çok bekliyoruz. Gelecekte bizlerin sıkıntılarını yaşamayın diye...

Sizleri Kars’a, bir konferans vermeye davet ediyorum.

Saygılarımla

Faruk Ocak KARS Dolunay Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Engelliler Birimi Başkanlığı

Yeni Yazarların Katılması İyi Oldu

Derginizi takip ediyorum. Son sayınızı da gelir gelmez aldım. Dergi kadrosuna yeni yazarların katılması (Asım Gültekin gibi mesela) çok iyi olmuş. Ayrıca Selçuk küpçük söyleşinizi de çok beğendim. Selçuk Küpçük zaten beğenerek dinlediğim bir sanatçı idi. Ama yaptığı iş konusunda bu kadar dolu olduğu bilmiyordum. Camiamızda böyle entelektüel sanatçıların bulunması bize güven veriyor. Bu söyleşi için sizi tebrik ediyorum.

Vermiş olduğunuz ajanda da çok işime yarıyor. Mümkünse her sayı böyle ekler verirseniz güzel olur. Hip-hop dosyanızı da beğendim açıkcası. Yazıyı yazan arkadaş hip hop konusunda bizi doğru bilgilendirdi, sağ olsun. Bir şeyler oluyor ama tabii, biz fark edemiyoruz müzik dünyasında.

Bu arada başka dergilerin yaptığı gibi gazete ve başka yayınlara da derginin bu sayısının reklamını vermeniz daha iyi olur. Bunu yapan dergiler var çünkü. Yeni sayınızı dört gözle bekliyorum.

Elif Eda Öztürk

Söz Ola’yı Özledim

Öncellikle selamlar üzerinize olsun. Dergimi her zaman ve her yerde yanımda taşıyorum. Onunla BİZ olduk artık. Şunu söyleyeyim: Ordu İHL’de sizi takip eden muhteşem bir gençlik var. Allah razı olsun sizlerden. Ama ben Söz Ola’cı olarak kendimi bulamadım. Fazla genele hitap etmiş. Aslında dergiyle mutluyum; herkese rahatça teklif edebiliyorum okumaları için. Ama Söz Ola’yı çoook özledim. Keşke ikisi birden çıksa… Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Merve Zülal

Düzenli Bir Kadro Düşünüyor musunuz?

Yurtdışında eğitim görmekte olan bir mimarlık öğrencisiyim. Düzenli olarak yazmak istersek düzenli bir kadro oluşturmayı düşünür müsünüz? Genç Foto, Genç Yazar ve Genç Çizer’e yazılarımı sunabilirim isterseniz. Konular, gerek kendi alanımla gerek sosyokültürel konularda olabilir. Eğer gerçekten bir oluşum hedefleniyorsa katılmayı düşünüyorum.

Muhammet Burak Tosun

In-Out’u Kullanmayın

Dergideki ``in-out`` bölüm başlığının, yabancı dilde seçilmesi, dikkatimi çekti. Ancak bu bölüme daha çok dikkat çekecek alternatif bir başlık düşünemedim. Ki bu ifadeler, Türkçe konusundaki hassasiyete şiddetle dikkat çeken dergilerde bile umumi kabul görmüştür, maalesef... Yine de kullanılmaması taraftarıyım... Sempati uyandırdığı kanaatinde değilim, olsa olsa “alışılagelen”dir.

Şeyma Topaloğlu

Tüketici şikayetleri de olacak mı?

Öncelikle derginizin çıkmasını sabırsızlıkla bekleyen birisi olarak en çok sevinenlerden birisi de benim. İyi ki böyle bir dergi düşündünüz, gerçekten gençliğin sesi olmayı başardığınızı düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde size kampüsten haberler de yazmak nasip olur. Son bir şey soracağım: Derginizde tüketici şikayetlerine de sayfa ayırmayı düşünüyor musunuz?

Muhammed Doğruağac

S.Ü. FEN-EDEBİYAT TARİH BÖLÜMÜ


GENÇ'ın Yazısı.