Yasin Okal / Genç Haber Merkezi

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine İsrâil tarafından gerçekleştirilen saldırının üçüncü yıldönümünde büyük bir yürüyüşe hazırlanıyor.

31 Mayıs 2010’da 9 şehit verdiğimiz Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırının 3. yıldönümünde, İHH İnsani Yardım Vakfı iki gün sürecek olan bir anma programı düzenleyecek. Program, 31 Mayıs Cuma saat 21.00’da Haliç’te demirli bulunan Mavi Marmara Gemisi’nde şehitlerin yâd edilmesiyle başlayacak ve 1 Haziran Cumartesi saat 17.00’da Fatih Camii avlusundan başlayıp Edirnekapı Şehitliği’nde son bulacak olan yürüyüşle devam edecek.

Onurlu Filistin Mücadelesinin Sesi Olacağız!

İHH İnsanı Yardım Vakfı web sitesinde yaptığı çağrıyla tüm Filistin dostlarını yürüyüşe çağırdı. Dâvet metninde, “Mavi Marmara’nın Kudüs-Filistin özgürlük mücadelesinin bir parçası olduğunu üçüncü yılında bir kez daha dünyaya haykıracağız ve onurlu Filistin mücadelesinin sesi olacağız. “Mescid-i Aksâ ve Mavi Marmara” yürüyüşüyle birlikte Kudüs’ü, Mescid-i Aksâ’yı ve tüm Filistin’i insanlık onuru adına özgürleştirmek istediğimizi tüm dünyaya ilân edeceğiz” ifadeleri kullanıldı. İsrâil’in Filistin’e uyguladığı ablukayı kırmak amacıyla 2010 yılında yola çıkan Mavi Marmara’da 9 aktivist şehit olmuştu. 


GENÇ'ın Yazısı.