Özgül Bozkuş

Arkadaşlık ilişkileri kurarken hatta evlilik konusunda bile burç konusuna çok dikkat ediyorum. Burçlar insan karakterinde ne kadar etkili? Burçlara göre insan ilişkilerine yön vermek ne kadar doğru?

Benim burcumu da merak etmişsindir sanırım. İnsanları tanımaya çalışırken belli bir kalıba koymak bizi rahatlatır. Burçlar, bunun için biçilmiş kaftan. Sanki karşımızdakini tanımak için elimizde başka bir imkanımız yokmuş gibi tanımaya ilk adım olarak burçlarla başlarız. Günümüz gençliğinin bir yöntemi gibi görünse de tarih boyunca bu ve benzeri yöntemler hep ilgi çekici olmuştur. Kitaplarda burç konularının etkili halde anlatılması, örnek kişilerin burçlarının ön plana çıkarılması burç konusunu hep popüler kılmıştır.

Doğum anında ay, güneş ve yıldızlardan etkilenmek mümkün. Ancak kişinin karakterinin ortaya çıkmasında ana etken kalıtım ve çevredir. İnsan ilişkilerine yön verirken bir çok noktayı değerlendirmek gerekir. Burçlar da neden olmasın? Ama burcu ilk ve tek nokta olarak görmek ilişkiler anlamında yanlış sonuçlar oluşturur. Ciddi ilişkilerde inanç, ahlak, eğitim gibi vazgeçilmez ölçütleri kıstas olarak alın. Burçlar hayatınızın esprisi olsun. Selamlar..


GENÇ'ın Yazısı.