Yasin Okal / Genç Haber Merkezi

Uluslararası Genç Derneği`nin organize ettiği “Bu Yaz Destan Yaz” programı kapsamında Afrika`nın dört ayrı ülkesine gidecek olan 40 Genç Gönüllü hazırlıklarını sürdürüyor.

Afrika Seferleri Başlıyor

“Bu Yaz Destan Yaz” programı dâhilinde Gana, Uganda, Tanzanya ve Burkina Faso ülkelerine sefere çıkacak Genç Gönüllüler, 30 gün süreyle sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atacak. Genç Gönüllüler, 1-5 Temmuz 2013 tarihleri arasında Genç Derneği`nde eğitim programına katılacak.

Gidecekleri ülkelerin kültürel ve sosyal yapısı hakkında bilgi alacak Gönüllüler, 6 Temmuz tarihinde Afrika`nın yolunu tutacak. Afrika`ya varışın ardından Genç Gönüllüler gittikleri ülkelerde de kısa bir eğitimden geçtikten sonra çalışmalarına başlayacaklar. Genç Gönüllüler bugünlerde neler hissettiklerini gencdergisi.com`a anlattı:

Alâaddin Serhan Yaman (Tanzanya)

Benim gitmemle Tanzanya kurtulmayacak ama benim o ülkeye gitmemle bende çok şey değişecek. Buna inanıyorum. Şu an yolculuk hazırlıklarımız sürüyor. Ailem beni çok destekledi. En az benim kadar heyecanlılar. Babam dahî benim kadar Tanzanya`yı araştırıyor ve merak ediyor. Asıl amacım, Türkiye`ye döndüğümde hizmetlerimi geliştirmek ve daha sıkı sıkı sarılmak.

 Mücahit Durmaz (Uganda)

Afrika... Aşkın, heyecanın, azmin, saflığın ve imanın bayraktarlığını yapan bu koca dünyanın imanlı çocuklarıyla el ele tutuşmaya, saf olmaya gidiyoruz. Kalplerin pusulasında sefere çıkıyor, gönüllerimizi ısıtıyor ve hicrete gülümsüyoruz. Şu anda hazırlıklarımız sürüyor. Ülke koordinatörlerimizle irtibatlı bir şekilde programımıza hazırlanıyor.

 Mustafa Karasakal (Gana)

UGED`in “Bu Yaz Destan Yaz” programını ilk duyduğumda çok heyecanlandım. “Afrika`ya giden ekip arasında ben de olmalıyım” dedim.

Hamdolsun, bize de gitmek nasip oldu. Şimdi gidiş için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İstanbul`daki eğitimin tamamlanmasının ardından yola çıkacağız.

 Enes Daştan (Burkina Faso)

Afrika`ya gidiş tarihimiz yaklaştıkça heyecanımız da artıyor. Yolculuk için hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Herkes kendi kişisel özellik ve yeteneklerine göre kendini hazırlıyor. İnşallah, bizim için çok özel olacak bu hizmet fırsatını lâyıkıyla değerlendireceğiz. 


GENÇ'ın Yazısı.