Yasin Okal / Genç Haber Merkezi

Genç Gönüllüler, Avrupa’da düzenlenen iki büyük organizasyona katılım sağlıyor. Almanya’da gerçekleştirilen Türkiye Almanya Gençliği Değişim Projeleri Geliştirme Programı ve Balkan Gençlik Treni’nde temsilcilerimiz bulunuyor.

Uluslararası Genç Derneği (UGED) çatısı altında sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Genç Gönüllüler, Avrupa’da düzenlenen iki büyük organizasyona katılım sağlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Treni’ne iştirak eden Genç Gönüllüler’in yanı sıra UGED bir temsilcisiyle Türkiye Almanya Gençliği Değişim Projeleri Geliştirme Programı’na katıldı.

Almanya`da Bir Genç Gönüllü

Birincisi Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye-Almanya Gençliği Değişim Projeleri Geliştirme Programı’nın Almanya ayağına katılım sağlayan UGED Temsilcisi İsmail Kaya, “Karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi açısından bu tip organizasyonları önemsiyoruz. Türk ve Alman katılımcılarla birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız gâyet verimli geçti” dedi. Türkiye’den 20 sivil toplum kuruluşunun dâvet edildiği toplantılarda Uluslararası Genç Derneği’nin proje ve faaliyetlerinin sunumunu yaptıklarını dile getiren Kaya, “Derneğimizin faaliyet gösterdiği alanlar, hayata geçirdiğimiz projeler özellikle Alman sivil toplum kuruluşları tarafından çok beğenildi” dedi. Dört gün süren program boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı temsilcilerinin yanı sıra, Almanya hükümeti temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantılarda, karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi, öğrenci değişimi programı üzerine projeler geliştirildi.

Genç Gönüllüler Balkan Treni`nde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Gençlik Treni yola çıktı. Balkanlar’a 2, Anadolu’ya 8 sefer düzenleyecek ve 30 bin öğrencinin başvurduğu Gençlik Treni’nin Balkanlar’a ilk seferi önceki gün Edirne’den hareket etti. 3 Genç Gönüllü’nün katılım sağladığı seyahatte sekiz ayrı ülke gezilecek. 14 gün sürecek olan etkinlik boyunca Genç Gönüllüler, Uluslararası Genç Derneği ve Genç Dergisi hakkında tanıtım faaliyetlerinde bulunacak. 


GENÇ'ın Yazısı.