Abdullah Emre Çetiner / Genç Haber Merkezi

Simavlı Genç Gönüllüler`den Bursa Genç Şölenine çıkarma. Kütahya`nın Simav ilçesinden Erkam Öğrenci Yurdu`nda kalan üniversiteli öğrenciler ve Simavlı Liseli Genç Gönüllüler geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Bursa Genç Şöleni için Cuma namazından sonra genç abilerimizden Hasan Aydemir`in kaptanlığında bir minibüsle yola çıktı. Simav`ın zorlu dağ yollarını aşarak birde minibüsün balatalarını yakarak heyecanlı bir yolculuk yaşayan gençler Bursa`ya ilk vardıklarında şükür namazı için Bursa Ulu Camii`ni ziyâret ettiler.

Kısa bir Bursa turundan sonra şölene geçen gençler, büyük bir heyecanla şöleni izlediler. İlk defâ katıldıkları şölen sonucunda memnun oldukları yüzlerinden anlaşılan gençlerden Kerim Madak, "Harika bir şölendi, o zorlu yolları aştığımıza kesinlikle değdi, emeği geçen abilerimize teşekkür ederiz, Ömer Karaoğlu ile fotoğraf çektirmemizde bizim için bonus oldu" diyerek duygularını aktardı.

Liseli gençlerden Mustafa Kaya ise "Lütfi Arslan abinin heyecanlı konuşması bizlerin `Sen Niçin Dünyaya Geldin` sorusunun cevabını bulmamıza yardımcı olacak cinstendi, bizi gaza getirdi. Yıllardır ezgilerini duyarak büyüdüğümüz Ömer Karaoğlu`nu canlı dinlemek çok güzeldi." şeklinde ifadelerde bulundu. Bundan sonra kendisinin bir "Samet Demir Fan Kulübü" üyesi olduğunu belirten Abdullah Sami Ersoy LYS öncesi stres atmak için bana birebir geldi, güldük, eğlendik, coştuk ve heyecanlandık en önemlisi de dertlendik" diyerek düşüncelerini ifade etti. Programa katılan tüm gençler, Mehmet Özcan ve Ahmet Özbeyli de "Genç Gönüllü" olmanın ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşadık, `Gençlik Türküsü` dillerimize pelesenk olacak gibi duruyor." dedi.

Simavlı Genç Gönüllülerin bu ilk şölen heyecanı, bundan sonra bu minvalde yeni adımların atılması için bir ilk olduğunu ve güzel bir nesil yetiştiğine dâir ümitlerin var olduğunu bizlere göstermiş oldu. 


GENÇ'ın Yazısı.