Merve Şanlı / Genç Haber Merkezi

Bursa Alder - Ebru Kültür Merkezi öğrencilerinin hazırladığı Geleneksel Altın Gençlik Karma Sergi’si, bu sene yine ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşattı.

10 Haziran Pazartesi günü, İncirli Hamamı Kültür Merkezi’nde açılan sergi, 15 Nisan Cumartesi günü son buldu.

Genç Akademi öğrencilerinin gönülleri mest eden ney ve def dinletisiyle başlayan program, yine akademi öğrencilerinin hazırlamış oldukları birbirinden lezzetli ikramlarla devam etti.

Sergide hüsn-ü hat, ebrû, resim ve hobi çalışmalarının yanı sıra fotoğrafçılık kulübü öğrencilerinin çektiği fotoğraflar da sergilendi.

Programın açılışında konuşan Bursa Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Nâil Dural, öğrencileri bu çalışmalarından dolayı tebrik etti ve memnuniyetini dile getirdi. Alder-Ebru Kültür Merkezi Yöneticisi Ahsen Tozman, liseli öğrencilerin sene içerisinde sadece cumartesi günleri, Genç Akademi programına katılarak bu eserleri yaptıklarını dile getirdi.

Yıldırım Belediyesi ve çeşitli dernek kuruluşları yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş sergiyi gezdi. Yoğun ilgi gören sergi büyük beğeni topladı. Talep doğrultusunda bu kurslar Alder-Ebru Kültür Merkezi’nde hafta içi de verilebilecek.

Geleneksel sanatlarımızı yaşatmak için çalışan hocalarımızı, birbirinden güzel göz nûru eserlere imza atan bu kardeşlerimizi tebrik ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz. 


GENÇ'ın Yazısı.