Merhaba Genç Dergisi. Dergiyle 1 ay önce okulumuzun geri dönüşüm odasında tanıştım. Hedef kitle gençler olduğu için şöyle bir göz atmak için aldım. Alış o alış bir daha bırakamadım. Ben hayatımda birçok dergi okudum ama böyle bir dergiyle ilk defa karşılaşıyorum. Dergi bitecek diye okumaya kıyamıyorum. Her sayfasında kendimi buluyorum. Arkadaşlarımı da dergiyle tanıştırdım. Hatta artık hediyeleşirken bile birbirimize GENÇ dergisi hediye ediyoruz. Yalnız benim bir sorunum var ben genç dergisinin önceki sayılarına sahip değilim. Sadece son ve ilk sayısı mevcut. Diğer sayılarına da ulaşabilmem için bana yardımcı olabilir misiniz? Eğer olursanız beni çok sevindirirsiniz.

Serendi Hazır

Doğu Türkistan`ı Tanıtın

Genç dergisi okuyucusuyum. Dergi adı gibi genç... Dergide özellikle DOĞU TÜRKİSTAN MÜSLÜMAN TÜRKLERİNİ tanıtmanızı istiyorum. Hatta yardım kuruluşları vasıtasıyla oralara ulaşılması gerekiyor, çünkü Doğu Türkistan unutuldu. Ne gazeteler ne dergiler herkes unuttu. Bari Genç Dergisi unutmasın. Bu yazımı lütfen kayda alın. Irkçı olduğumu da sanmayın. Ben elhamdülillah Müslümanım ve Osmanlıyım. Yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Ali Fuat

Esaretin Değil Özgürlüğün Dergisi: GENÇ

Bu başlığı kullandım; çünkü GENÇ dergisi anlatacak birçok şeyi olan bir kadronun dergisi. Tabi anlatacaklarını yerinde ve zamanında ifade edenlerin dergisi aynı zamanda. Peygamber müjdesine nail olan kutlu kumandan FATİH diyor ya: "Yerinde ve zamanında söz söylemeyi bilmeyen o sözün esiri olur." Evet, işte bu sözü çok iyi anlamışsınız ve bizlere de anlatıyorsunuz. Fikirler tek başına güzellik ifade etmez; ancak yerinde ve zamanında ifade edilen ve sağlam bir üslupla insanlara ulaştırılabilen fikirler güzellik ifade eder. Çok kısa bir zamanda inşallah haklı haykırışın sembolü olacak olan GENÇ dergisini bizimle buluşturan gönül dostlarına teşekkürü bir borç biliyor, hepinize bu kutlu görevde başarılar diliyorum.

Bilal Kılınç (Önceden bir Söz Ola okuru)

Cafcaf: Herkesin İçinde Okunabilecek Bir Mizah Dergisi

Geçen ayın ve bu ayın dergilerini aldım. Almamdaki en büyük etkense; derginin içeriğini ve Cafcaf`ın çizgilerini merak etmemdi. Evime gelirken otobüste karikatürlere neşe içinde bakabilmek çok güzeldi benim için, çünkü eskiden beri karikatür okumayı çok sevmeme rağmen hiç karikatür dergisi almadım. İçeriğindeki kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığı yüzünden. Herkesin içinde rahatça okuyabileceğimiz anlamlı bir dergi çıkarttığınız için çok teşekkür ederim.

Sümeyra Doğan

Hep Okuyanlara mı Hitap Edeceksiniz?

Derginizi çok beğeniyorum; fakat hep okuyan ve bilen gençliğe hitap ediyorsunuz. Okuma imkanı olmayan arkadaşlarıma önerdiğimde kendilerini kapsamadığını söylüyorlar. Biraz da o kardeşlerimize yönelik yazarsanız sevinirim. Okumasalar da Allah`ın onlarla olduğunu hissetmeleri gerek diye düşünüyorum. Çalışmalarınızın devamını Rabbimden niyaz ediyorum.

Fatma Zehra

Dergi Ayın Ortasında Geliyor

Hacer Demirören Çok Programlı Lisesinde okuyorum. Arkadaşlarımın Moda, Trendy, Salsa gibi dergileri okumalarından hoşlanmıyorum. Bana ait, güzel ve ilgimi çekecek olan, bilgi veren; dinimizi ve içimizde saklanmış olan, insanı dışa vuran hayatta her zaman karşımıza çıkmış veya çıkacak olan konuları ele alan ve en önemlisi gençlerin duygularına sahip ve saygılı bir dergiydi. Teyzem sayesinde GENÇ dergisinin tam istediğim gibi olduğunu gördüm. Aboneyim. Her ay bilgilendiğim bu dergide doğru olan herşey var. Gerçi postadan veya sizden kaynaklanan bir şey var ki dergi eve ayın başında gelmesi yerine ayın ortalarına doğru geliyor.

Emre


GENÇ'ın Yazısı.