Samet Paçacı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova`da bulunan Yahudi Müzesini ziyaret ettiği sırada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rusya tarihinin kara lekesi olan Sovyetler Birliğinin kurucu hükümet üyelerinin yüzde 80`inin Yahudi olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında, Sovyet Hükümetin yöneticilerinin, Yahudilere, Müslümanlara ve Ortodoks Hristiyanlara yoğun şekilde zûlmettiğini belirtti.

Putin`in yaptığı bu açıklama tarihi değiştirebilecek düzeyde olurken dünya medyası yine kulaklarını kapattı. Özellikle Türkiye`de son günlerde yaşanılan “Gezi Parkı” içerisinde yer alan marjinal gruplara bu açıklamaları özellikle okutmak gerekiyor. Savundukları ideolojilerin kimler tarafından ve nasıl yönetildiklerini izah etmek gerekiyor.

İslâm ideolojisine sâhip önemli kimliklerin yıllarca Komünizm sisteminin bir Yahudi icadı olduğunu anlatmaya çalışıyorlardı. Ama bunu karşı ideolojiyi savunan gençlere anlatmak hayli zorluyordu. Üstâd Necip Fazıl, Yahudi ile Komünizm ilişkisini: "Komünizm, bir ayağı Karl Marx, bir ayağı Engels ve bir ayağı Lenin`den ibâret, üç ayaklı bir sehpadır. Kapitalizmi kuran, Yahudi. Kapitalizmi yıkmaya çalışan yine Yahudi: Karl Marx. Komünizme en yıkıcı darbeyi vuran da tekrar Yahudi: Hanri Bergson" şeklinde analiz etmişti.

Durum böyle iken görülüyor ki, kurulan tüm (madde kafasıyla) sistemler Yahudilerin bir takım düzenbazlıkları ile kuruluyor. İnsanlığı oyalamak sûretiyle kendi doğrularını yaratarak, karşılarına da kendi yanlışlarını çıkarabilen kendince uyanık bir toplum olduğunu gösteriyor.

Putin`in yaptığı açıklamaları komünist düşüncedeki arkadaşıma anlatırken verdiği tepki iç sızlatıcıydı, "Ne yani yine mi Yahudi! Siz de he!"

Evet, yine Yahudi!

Sözde `bizi çok ezdiler` sözleriyle ağlayan Yahudiler, kendi düşmanını yine o dönemde Nazilerin Almanya`sı içerisinde yarattı. İddialara göre Yahudileri keserek diktatör olarak tarihe geçen Adolf Hitler`in ordusu içerisinde 150.000 Yahudi`nin yer aldığı ve bu Yahudilerin Hava Kuvvetleri Komutanı gibi önemli görevlerde olduğunu biliyoruz. (Hitler’s Jewish Soldiers, Bryan Mark Rigg, 2004)

Kendi emelleri doğrultusunda düşmanını ve dostunu ortaya çıkaran Yahudi!

Materyalist tüm düşünceleri ortaya koyan Yahudi!

Bu tezgâhlara aldanarak çatışmaya giren ve yaşama gözlerini yuman hep insanlık oldu. Peki, zorlayın bakalım şu saksıyı! Müslümanın varoluş sebebi nedir? 


GENÇ'ın Yazısı.