A. Yasin Demirci

Uzun deneyimlerin ürünü olan, kısa ve özlü öğütler veren atasözleri bazen yanıltıcı olabiliyor... Mesela “Anasına bak kızını al” ya da tam versiyonunu zikredecek olursak “anasına bak kızını al kenarına bak bezini al” önermesinde olduğu gibi.

Örnek mi ? İşte size Hayfa Vehbi ve kızı Zeynep…

Hayfa Vehbi kim mi? Ortadoğu’nun magazin dünyasının, boyalı basınının, müzik kanallarının, televole programlarının arap versiyonunun en çok ilgi ve alaka gösterdiği, kılık kıyafetiyle genel ahlak kurallarını hiçe sayan sanatçılarının en önde geleni. Meşrebi oldukça geniş olanlardan anlayacağınız!

Kendisinin, yayın ilkelerimize uygun yayınlayabileceğimiz bir fotoğrafını bulamadığımız belirtirsek durumun vahametini belki daha iyi izah etmiş oluruz. Yukarıdaki fotoğraf ise O Hayfa Vehbi’nin kızı Zeyneb’e ait. Genelde tersi olur ama bu kez roller değişmiş değil mi. Haliç gazetesi kızı hakkında konuşmak istemeyen Lübnanlı ünlü sanatçının 9 yıldır görmediği kızından bahsedildiğinde gözyaşlarına hakim olamadığını ifade ediyor. Zeynep’in ise Kuveyt’teki dedesinin yanında, Kura-ı Kerim tahsili yaparak, hayatından memnun dini bütün bir bütün hanımefendi olarak yetiştiğine dikkat çekiliyor. Dolayısıyla kimsenin anasına bakıp da hüküm vermeyin. Yanılabilirsiniz!


GENÇ'ın Yazısı.