Kütahya`nın Simav ilçesinden Erkam Öğrenci Yurdu`nda kalan üniversiteli öğrenciler ve Simavlı Liseli Genç Gönüllüler geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Bursa Genç Şöleni için Cuma namazından sonra genç abilerimizden Hasan Aydemir`in kaptanlığında bir minibüsle yola çıktı. Simav`ın zorlu dağ yollarını aşarak bir de minibüsün balatalarını yakarak heyecanlı bir yolculuk yaşayan gençler Bursa`ya ilk vardıklarında şükür namazı için Bursa Ulu Camii`ni ziyâret ettiler.

Kısa bir Bursa turundan sonra şölene geçen gençler, büyük bir heyecanla şöleni izlediler. İlk defâ katıldıkları şölen sonucunda memnun oldukları yüzlerinden anlaşılan gençlerden Kerim Madak, “Harika bir şölendi, o zorlu yolları aştığımıza kesinlikle değdi, emeği geçen abilerimize teşekkür ederiz, Ömer Karaoğlu ile fotoğraf çektirmemiz de bizim için bonus oldu” diyerek duygularını aktardı.

Liseli gençlerden Mustafa Kaya ise “Lütfi Arslan abinin heyecanlı konuşması bizlerin ‘Sen Niçin Dünyaya Geldin?’ sorusunun cevabını bulmamıza yardımcı olacak cinstendi, bizi gaza getirdi.” şeklinde ifadelerde bulundu. Mehmet Özcan ve Ahmet Özbeyli de “Genç Gönüllü olmanın ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşadık, Gençlik Türküsü dillerimize pelesenk olacak gibi duruyor” dedi.

Simavlı Genç Gönüllülerin bu ilk şölen heyecanı, bundan sonra bu minvalde yeni adımların atılması için bir ilk olduğunu ve güzel bir nesil yetiştiğine dâir ümitlerin var olduğunu bizlere göstermiş oldu.

Not: Bursa Gençlik Şöleni’nde emeği geçen Bursa’da ki bütün kahramanlara selam olsun.


GENÇ'ın Yazısı.