Esra Rana

Miraç da bir Evliya Çelebi sayılabilir. “Amerika üzerinde 4000 mile” sloganıyla yola çıkmış. Miraç gezip gördüğü yerlerin fotoğraflarını çekiyor, videolarını hazırlıyor ve bunları okuyucuları ile paylaşıyor. Miraç’ın gezi notları http://blog.miracc.com/ adresinde yayınlanıyor. Amerika’dan yayın yapan blogsfer sakinlerinden bir diğeri de www.compir.net adresinde.

Sadece Reklam!

http://reklamdesign.blogspot.com/ Blogger’ın kendi ağzından dinleyelim: Bu blog da kişisel olarak kendi hayal gücümü kullanarak hazırladığım reklamlara yer veriyorum. Markaların logolarını kullandığıma bakmayın siz.. Tamamen deneme amaçlı reklam tasarımlarıdır. Bu blogdaki tasarımlar diğer sitelerde mecralarda aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde kullanılabilir, buna izin veriyorum sadece bir teşekkür karşılığında ;)

Kullanıcı Herşeyimiz(mi)dir!?

http://www.ismailk.net/e/default.asp adresinde bu konuda ilginizi çekebilecek bir yazı var. Web sayfalarında, bloglarda çoğunlukla kullanıcı odaklı bir tasarımın inceliklerinden, faydalarından söz edilir. Yanlış da değil. Bir sitede, blogda ne kadar ‘içeriye’ dahil olabiliyorsak, kendimizi o kadar iyi hissediyoruz sitenin sayfalarında dolaşırken. Fakat tasarım açısından yine de Don Norman’a katılmamak elde değil: Bu bir ikilem de olsa, bazen kullanıcıları memnun etmenin yolu, onları görmemezlikten gelmekten geçer. Bloglarda insan ne tamamen bildiğini okumalı ne de kullanıcıyı tamamen kral ilan etmeli. Bu iş sanırım dergicilikte de böyle.

Baran

Filmler Macid Macidi imzalı izlenilesi güzel bir film. Farsça da olsa, yer yer Azeri Türkçesi, çoğunlukla da gönül dili kullanıldığından anlamakta zorluk çekilmeyeceği yüksek ihtimal. Filmin ilk kısmı aşağıdaki adreste. ‘Tıkla’ ya da ‘kopyala yapıştır’ yapılamayacağı için en iyisi, youtube’da”Baran”ı arayın. (Şu an için) ilk sonuç filmden bir bölüm. http://www.youtube.com/watch?v=urY_1GsuRQ0&eurl=http%3A%2F%2Fdilsizmutercim%2Eblogcu%2Ecom%2F

Masaüstüm biçim biçim!

Blogger İlginç bir araştırma. Masaüstünüzdeki resim, ikonlar vs. sizin için ne ifade ediyor? http://masaustum.blogspot.com/ blogunu ziyaret ettiğinizde siz de bu kadar çok çeşit masaüstü karşısında şaşırabilir ve kendi masaüstü görüntünüzü siteye eklemek isteyebilirsiniz.


GENÇ'ın Yazısı.