SALOME

Madonna ne yapıyorsa o iyidir. Sen Kabala felsefesine de yönel artık, Mevlana kim ki? Dinsizlikle, maneviyatsızlıkla Din`i yokedemediler ya, artık bu mistik modalarla başarılı olurlar heralde, sizin gibi moda kurbanları varoldukça!

Genelde serilerin ikincisi düşüşe geçer, ama filmlerde olur bu. Nedeni de yönetmenin birincisi tuttu diye nefsine yenik düşüp hadi devamını yapalım, hem de çok uğraşmaya gerek yok, insanlar gönül borcundan gelip görürler, kötü olduğu ortaya çıkana kadar da biz satışı yapmış oluruz, diye düşünmesidir.

Ama bir kural değil bu, bazen de vermek istediği şeyi 2 saate sığdıramayacağını bildiğinden baştan iki ya da daha fazla bölümde anlatacağını bilir yönetmen, Kill Bill gibi mesela. O zaman başarı ya da başarısızlığın bölüm fazlalığıyla alakası olmaz pek. Kısacası Komplo Teorileri 2 olayı, tamamen yazıların sığması gereken mekanla alakalı. Neyse, saldırıya geçelim.

Misal 2

Durum Bir

Kurban: Yoga iyi geliyor gerçekten, sitres falan kalmadı.

Ben: Yaa evet, 1400 yıl önce de namazı kılarken konsantre ol ve dünya mevzularını düşünme diye boşu boşuna dememişler herhalde, ama tabii bizde olan iyi değildir hiçbir zaman, Madonna ne yapıyorsa o iyidir. Sen Kabala felsefesine de yönel artık, Mevlana kim ki? Dinsizlikle, maneviyatsızlıkla Din`i yokedemediler ya, artık bu mistik modalarla başarılı olurlar heralde, sizin gibi moda kurbanları varoldukça!

Kurban: :o

Durum iki

Kurban: İşte propagandanın dik alası, bir ara Hint felsefelerini sürdüler İslamın aleyhine, yok Yogaydı yok Tantraydı, yok Karmaydı, Moda düşkünü kör tipler de hemen tav oldu. Şimdi de Yahudiler atağa geçti. Nedir bu Kabalah olayı ya her yerde, bizim millet daha kendi Mevlanasını Yunus Emresini tanımadan, Kur`anı daha hatmeden Kabala`nın kabasından balasına herşeyini biliyor. İslam`ı nasıl altedeceklerini şaşırdılar elelele verdiler Hahamlarla Amerikalılar.

Ben: Yok ya, basit bir moda olayı bu aslında, gelir geçer. Boş hayatlı Holiwood`luların zavallıca arayışı medyaya yansıyınca böyle bir moda başladı. Zaten oralarda Kabala `yı Budizm`i falan pazarlayanları şarlatan diye biliyolar işin erbabları. Hahamların da Kabala`yı kabul etmediklerini duydum zaten, Şeriat`la tarikat meselesi yani. Takma sen kafanı çok, bunlar gelir geçer, Kelime-i Şehadet kalır

Kurban: :o

Kıssadan Hisse: Aynı şeyler.

Soru: Hedef aynıysa hangi yoldan gidersen git aynı mı?

Cevap: Zor işler bunlar.


GENÇ'ın Yazısı.