Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. İbrahim Ethem Anar, dekanlık katında öğretim üyelerinin odalarının bulunduğu bölüme kamera taktırdı. Öğretim üyeleri dekanın amacının kendilerini izlemeye almak ve ziyaretçilerini tespit etmek olduğunu ileri sürüyor.

Dekanlıkla fakülte öğretim üyeleri arasındaki gerginlik geçen gün ilginç bir olayla kendini göstermişti. Bir öğretim üyesi, kendisini ziyarete gelen bir gazetecinin dekanlık emriyle odasından çıkartılmak istendiği iddiasında bulunmuştu. Dekanlık aleyhine haber yaptığı öne sürülen bu gazetecinin söz konusu öğretim üyesinin odasına girdiğinin kameralarla tespit edildiği belirtiliyor. Bu olay üzerine bazı öğretim üyeleri, kendilerini ziyarete gelenlerin kameralar aracılığıyla kontrol edildiğini ve sürekli gözlendiklerini ileri sürerek, dekanlığı "hafiyelik yapmakla" suçluyor.

Aslında bunu anlayışla karşılamak lazım. Vakitlerini eğitim, bilim ve araştırmayla değerlendiremeyince canları sıkılıyor adamların. Naa`psınlar?.. Geriye sadece birkaç seçenek kalıyor: Siyaset, niyet okuyuculuğu, hafiyecilik...


GENÇ'ın Yazısı.