Samimi Müslümanların temiz hislerini istismar ederek onları kötü emellerine alet etmek isteyen mihraklar boş durmuyor. Yakın tarihte yaşanan elim hadiseler, gerekli derslerin çıkarılmış olmaması sebebiyle kısır bir döngü halinde tekerrür etmekte.

Müslümanları hak yoldan ayırarak çirkin emellerine alet etmek isteyen iç ve dış mihraklar her geçen gün yeni ve sinsi bir planı daha sahneye koyarak meşum hedeflerine doğru kararlı adımlarla ilerlemekteler. Provokatörler tarafından Müslümanların saf ve temiz hisleri kullanılarak sahneye konan çirkin bir oyun, akil adamların devreye girmesiyle son anda bozuldu. Olay yerinden edindiğimiz bilgilere göre, söz konusu provokasyonla ilgili olarak yaşanan gelişmeler şu şekilde: Adamın biri her gece Allah’ı anar, bu zikrinden zevk alırdı. Bir gece Şeytan ona şu şekilde vesvese verdi:

“Bunca Allah demene karşılık onun ‘Lebbeyk(Buyur)’ demesi nerde? Böyle ne vakte dek Allah deyip duracaksın?..”

Adam bu vesveseden ötürü eleme düştü, başını yere koyup yattı. Rüyada Hızır (a.s.)’ı yeşiller giymiş olarak gördü. Hz. Hızır (a.s.) ona: “Niçin zikri bıraktın? Zikretmekten niye vazgeçtin?” diye sordu.

Adam: “ Lebbeyk sesi gelmiyor. Kapıdan kovulacağımdan korkuyorum” dedi.

Bunun üzerine Hz. Hızır(a.s.), adama şunları söyledi: “ Senin o Allah demen, onun sana lebbeyk denilmesidir. Senin o derde düşmen, çareler araman, kapıya kabul edilmendendir…”


GENÇ'ın Yazısı.