Ayşe Sadiye Durmuş

Genç Gönüllüler, Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde merdivenleri dahi öğrenciyle dolduran, unutulmaz bir program düzenlendi. Kalplere Genç Gönüllülüğün fidanları dikildi.

Sunuculuğunu Yavuz Selim Güneş’in yaptığı programın ilk konuşmacısı Süleyman Ragıp Yazıcılar, bu şölenin liseliler bazında yapılmış ilk şölen olduğunu ve büyük bir potansiyelle karşı karşıya olduklarını belirti. İlk günden beri dert çağrısında bulunmalarını ise şöyle açıkladı: “Bizim aradığımız ebedi gençlik yolunda dertlerimize ilave bir dert katmak. Ve bu dert bizi olgunlaştırmalı, geliştirmeli, daha ötelere götürmeli. Asıl dert; babamızın almadığı telefon veya bir dersin düşük notu değil, başkasının derdiyle dertlenmek olmalı. İnsan-ı kâmil olmaya götüren yolda atılmış büyük bir adımdır bu!”

Programın devamında Genç Dergisi yazarlarından Serkan Bilge, Genç Gönüllüler Hitabesini okudu. “Bizim birlikteliğimiz, öyle  adalara vapur sefası dostluğu gibi değil… Maç tribünü ise hiç değil… Biz, bir arada olmanın “Mutlak Bir”le mümkün olduğuna iman  edenleriz.” gibi dikkat çekici cümleler vardı.

Yusuf Goncagül ise gitarıyla süsledi kulaklarımızı. Zindandan Mehmet’e Mektup bestesi ve Sarı Çizmeli Mehmet Ağa en çok beğenilen şarkılardandı.

Sıra o ana gelmişti… Herkesin merakla beklediği stand up gösterisine. Takdir edersiniz ki imam-hatipli denilince aklımıza son gelecek şeylerden biridir standup’çı. 19 yaşında olan imam-hatip mezunu Samet Demir sayesinde program kahkahalarla sona erdi. Bu gülme bize bir hafta yeter. Zira fazlası kalp öldürüyor mâlum!


GENÇ'ın Yazısı.