Son zamanlarda hakkında epey yazıldı, çizildi. En son da üyelerinin bilgilerini satacağı konusundaki haberleri okuduk. Üyesi değilim ama şarkısını sevdim. Hepimiz feys buk’uz diyenler için şu adresi verelim ve bu aylık tezgahı toplayalım. Eğer hala facebook nedir duymadıysanız ya da duydunuz ama hala bir davet maili almadıysanız ya da davet maili aldınız ama hala bu sosyal ortamdan içeri adım atmadıysanız iki rekat şükür namazı üstüne izleyin bu videoyu:

http://www.youtube.com/watch?v=2b-fJxzpK7s

Biz de Buradayız

http://www.cemaat.com/blog/11732 Genç şairlerimizden ve dergimiz de ara sıra görünen Murat Sözer’in blogu… www.edebimusvedde.blogcu.com Maraş`ta yerel bir gazeteye hazırlanan "müsvedde edebiyat sayfası"nın sayıları… www.topluigne.net fikrinize saplanan toplu iğneyiz diyen bir e-dergi… www.necipgenc.blogcu.com http://yesilmimar.spaces.live.com

Türkiye Blog Konferansı 2007:

6 Kasım’da Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumunda, Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda Blog Konferansı gerçekleştirildi. Blogları az çok takip edenlerin tanıyacağı isimler (Eda Suner, Arda Kutsal, Devletşah, Mert Ulaş, Selim Tuncer…) yer almış bu konferansta. Bloglarda ve www.blogkonferansi.com adresinde hem yazılı hem de görüntülü bilgiler mevcut.

Altı-Üstü Veda Etti

İyi bloglarda “veda” yazısı okumak insana dokunuyor (“teknolojikseyir” de bloguna nokta koyanlardan). Bineceğin vapuru kaçırmak gibi bir şey, sevdiğin, takip ettiğin blogun kapanmadı. Altı Üstü Tasarım sitesinde de böyle bir veda yazısı okuduk. Başka bloglarda da yankı buldu bu veda. Çünkü Mehmet Doğan hem şahsı hem de fikirleri, tasarım ve gündelik hayat, hatıralar, detaylar arasında kurduğu bağlantılarla bu işle ilgilensin ilgilenmesin birçok insanı konuya dahil edebilen bir kalemin/yüreğin sahibiydi. Çok mu duygulu oldu? Böyle işte.

Yıkılmadık Yayındayız!!

Bloglarda karşımıza çıkıp asabımızı bozan site engellemelerinden matbublog da nasiplendi. Yerimiz dar deyip almamışlar bizi kasım sayısına. Olsun. Genç’den gelen kısıtlamanın bile profilimizin üzerinde yeri var (böyle bir iltifattan sonra kapaktan bile girebilir herhalde matbublog ;) )… Ama hiç olmazsa preview/firaset gösterip, biz yazıyı hazırlamadan önce durumu bildirselerdi yetişti-yetişmedi sıkıntısını çekmezdik. Geçen aydan kalan haberler, yeni not aldıklarım, gündemdekiler vs derken kıt kanaat bir matbublog çıktı ortaya. Fazlalık da yoruyor insanı. Bu ay böyle. Yani inşallah böyle olur da dergi sayfalarında görürüz köşemizi.


GENÇ'ın Yazısı.