Yasin Okal

Uluslararası Genç Derneği (UGED) gönüllüleri bu yaz da Afrika’ya çıkarma yaptı. Başbakanlık bünyesinde hizmet veren Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında 40 gönüllü Afrika’nın farklı ülkelerinde bir ay boyunca sosyal sorumluluk projelerine katıldı. Gana, Tanzanya, Uganda ve Burkina Faso’ya giden gönüllüler, Hüdayi Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren partner kuruluşlarla ortaklaşa sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

Kara Kıta Afrika’da kaldıkları bir ay boyunca medya alanındaki faaliyetleri de yakından inceleyen gönüllüler, geniş kapsamlı raporlar hazırlayacak. Gittikleri ülkelerde hangi kitle iletişim araçlarının yaygın bir şekilde kullanıldığını, yatırım yapılacak alanları, medyaya ilgili gençleri tespit edecek, aynı zaman çeşitli iletişim materyalleri toplayacak gönüllüler, projenin ikinci ayağına katkı sağlayacak.

Kırık Gönüllere Kırk Gönüllü Projesi kapsamında UGED Yönetim Kurulu Başkanı M. Lütfi Arslan, Başkan Yardımcısı Süleyman Ragıp Yazıcılar ve Genel Sekreter Ali Ramazan Tak da, Uganda ve Tanzanya ülkelerine giderek çalışmaları yakından inceledi.


GENÇ'ın Yazısı.