Murat Yemiş

Simavlı Genç Gönüllüler olarak Kütahya’dan yola çıktık ve İstanbul’a vardık. İlk iş olarak Üsküdar’da Genç Dergisi’ni selamladık. Ardından Avrasya yurduna yerleştik. Ertesi sabah Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin o güzel üslubuyla yaptığı sohbeti dinledik. Etkilendik, dersler çıkardık. ‘‘İman bedende gövde gibidir’’ dedi, düşündük. Sohbetin ardından bizi yanına kabul eden Abdullah Sert abimizle kısa ama doyurucu olan bir konuşma yaptık. Bize zaman ayırdı ve liseli genç gönüllüler olarak bizi şevklendiren sözler söyledi.

Pazar sabahı ise boğaza nazır bir yerde çaylarımızı yudumladıktan sonra Küçük Çamlıca’daki İLAM’ı ziyaret ettik. Ardından Hüdayi Hazretleri’nin türbesinde denizde boğulmama duasını almak üzere ruhuna Fatiha yollayarak Hüdayi çorbasını içtik. Öğle namazında Valide Sultan Camii’nde Süleyman Ragıp Yazıcılar ile buluştuk ve tadı damağımızda kalan kısa bir hasbihal yaptık.

Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda istifade ettiğimiz bu yolculuk vesilesiyle arkadaşlarımızla dostluğumuz daha da kaynaştı. Yol boyu tecrübeleri ile yanımızda Mustafa hocamıza, Abdullah Emre Çetiner abimize ve İstanbul’da mihmandarlık yapan Abdulkadir Koçdoğan abimize teşekkürlerimizi iletiyoruz buradan. Birliğimizi sağlayan Genç Dergi’ye minnettarlığımız içten ve sonsuzdur.


GENÇ'ın Yazısı.