44 yaşımdayım. GENÇ Dergisini okudukça kendimi genç hissediyorum. Bu konuda şaka yapmıyorum. 15 yaşında bir oğlum var, ismi Mustafa. Dergiyi her ay Mustafa ile birlikte okuyoruz.

Turgut Öztan


Şölen Heyecanı Karne Heyecanını Geçti

Selçuklu Anadolu İHL’deki söyleşide bazı arkadaşlar Lütfi Arslan`a Konya’da şölen yapmayı düşünüyor musunuz diye sormuşlardı. Bunda bir buçuk, iki ay sonra Konya’da GENÇ şöleni gerçekleşti. O arkadaş bu soruyu sorduğunda biz içimizden inşaallh diyerek kendi aramızda konuşuyorduk. Müminin her söylediği duaymış ya, bizim de dualarımız kabul olmuş oldu. GENÇ ekibinin kendilerini bu kadar sevdirebilmelerinin sebebi bizce insanlara olan güvenlerinin sonsuz olması. Allah razı olsun hiç birşey anlık konuşmalarla kalmıyor. Arkası geliyor. Belki başarılı olmalarının sebebi de budur. 25 Ocak hem şölen hem karne günüydü. Heyecanımız karne heyecanını geçmişti ama. Biz karnelerden çok akşamki şöleni düşünüyorduk. Karneleri aldıktan sonra eve gidip biraz dinlenip şölene öyle gidecektik. Salona vardığımızda şölenin başlamasına daha 1,5 saat vardı. Sonraki günlerde erken gitmemiz yüzünden kendimize bayağı güldük. Salon daha yeni yeni dolmaya başlamış, bir yandan da hazırlıklar devam ediyordu. Şölen için, daha doğrusu Allah rızası için çalışan bir sürü gönüllü vardı. İnsan onları gördükçe kendisine ne kadar değer verildiğini hissediyor. Hele her koltukta bir GENÇ dergisi görmek bizi tarif edilmez duygulara sürükledi. O kadar gönüllüyü bir arada görünce bizim oturmamız olmazdı. Bir iş bulabilmek için aralarda dolanmaya başladık. Süleyman abi bizim iş aradığımızın farkına varınca GENÇ standının başında durmamız için ricada bulundu. Hiç `hayır` der miyiz? O gece daha önce Konya’da hiç görmediğimiz gönüllü ablalarla tanıştık, konuştuk dertleştik. Vakit daraldıkça bizde bir ayrılık acısı oluştu. Çünkü Cenabı Hak herkese o ortamın güzelliğini nasip etmiyordu. Sonuç olarak Allah`a sonsuz şükürlerden sonra, bizi o gece bir araya getiren, başta Lütfi Arslan olmak üzere tüm GENÇ ekibine teşekkürler ederiz. Allah emeklerinizi, emeklerimizi boşa çıkarmasın.

Gülsen Özek ve Merve Tozlu


Okula Devam Etme Kararı Aldım

Ben Karamanlıyım. Şu anda Denizli’de öğrenciyim. Size sizinle yani GENÇ Dergisi’yle nasıl tanıştığımı anlatmak istiyorum. Üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 5 aydır Denizli’deyim. Buraya geldiğim günden bu yana kendimi o kadar yalnız hissediyordum ki! Çevremde niye kapalı olduğumu anlamayan sadece dünyaya dalmış gitmiş o kadar cok kişi vardı ki! Bazen tek kelime konuşacak bir insan bile bulamadım. Çok yalnız kaldım. Ağlamak da hiç fayda değildi. Okulu bırakmaya karar vermiştim ki... Bundan 4 gün önce çok aradıgım Erkam Yayınevi’ni buldum. O kadar mutlu oldum ki... Oradaki amca bana GENÇ Dergisi verdi. Eve gider gitmez okumaya başladım. Bir akşamda bitirmek için çok uğraştım. Ertesi gün hemen gidip abone oldum. Artık yanımdan hiiiiiç ayırmadığım bir can arkadaşım var: GENÇ Dergisi... Hepinizden Allah razı olsun. Bu arada GENÇ Dergisi’ni tanıdıktan sonra okula devam etme kararı aldım. İyi ki varsınız.

Rabia Gözil


ÖSS İçin Dualarınızı Beklerim

Merhabalar. Ben Furkan Şen. 18 yaşındayım. ÖSS`ye hazırlanıyorum. Yaklaşık üç büçuk ay zamanımız kaldı. (Üç buçuk atıyorum bu yüzden. :) Stress ve endişe had safhada. Bu sene ikinci girişim olacak. Dershaneye bir sürü param gitti, kazanamazsam işim çok zor, annem ve babam epey bir üzülecek. Kaybetme ihtimalime karşılık hemen bir iş ayarlasam iyi olur, en azından işsizliğin acısını çekmemiş olurum. Endişe ve kaygılardan kurtulmalı insan ama yapamıyorum. Kara kara sınavı düşünüyorum. Dualarınızı bekleriz Genç ailesi. Aile diyorum çünkü biz bir aile olduk değil mi? Selam ile.

Furkan Şen (İstanbul- ÖSS`ye Hazırlanıyor)


Fetva Bölümü Olsun 

Derginizle ilgili bir kaç fikrimi paylaşmak istiyorum.

1. İlmihal ve fıkıh konularının en başından başlamak üzere dini bilgi sayfası konulmalı.

2. Dergi ile beraber her ay veya 2 ayda bir faydalı İslami CD`ler (Arapça Eğitim CD si,İslami Filmler) verilmeli

3. Teknoloji sözlüğü bölümü ve internetin daha çok anlatıldığı bir bölüm oluşturulmalı.

4. Faydalı internet adresleri okuyucuya tavsiye edilmeli.

5. Fıkhi meselelerin danışılıp cevaplandığı birkaç sayfadan oluşan bir FETVA bölümü oluşturulmalı.

Muvaffakiyetinizin devamı dileği ile...

Ömer Faruk Güngör


Çok Tanıtıma İhtiyaç Var Çok...

Merhabalar... Ben Bursa Atatürk Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisiyim. Derginizi bu yaz gittiğim bir kursun kütüphanesinde gördüm ve inceledim. Çok seçici bir insan olduğum için her tür dergiyi veya süreli yayını takip etmiyorum ama Genç dergisini ekim ayından beri alıyorum. Dergide asıl ilgimi çeken günceli yansıtarak kültür anlayışıma ve dinime hizmet edici konumda olması. Sizi gerçekten tebrik ediyorum. Asıl yazış sebebim derginin çok fazla kişi tarafından bilinmemesi. Ben elimden geldiğince insanlara derginizi anlatıyorum, onlara dergiden parçalar okuyorum. Bence derginin tanıtım kampanyalarına çok fazla ihtiyacı var. Eğer tanıtımla ilgili ilginç kampanyalarınız olursa ilk katılan ben olacağım.

Sevde


Teknoloji Niye Yok?

Genç dergisini ilk çıktığında bayilerden takip ediyordum. Bu yıl abone oldum. Türkiye’de gençlere yönelik hazırlanmış en kapsamlı ve en güzel dergi. Çok güzel konulara değiniyorsunuz. Ayrıca dergideki yazılar sayfa doldursun diye değil okunsun diye yazılmış. Abonelikte verilen ajandaya hayran kaldım çok güzel hazırlamışsınız. Bir de şunu belirtmek istiyorum. Derginin ilk çıktığı zamanlarda internet ve teknoloji bölümü oluyordu ve en sevdiğim bölümlerden biriydi artık niçin yok? Başarılarınızın devemını dilerim.

Enes YILDIZ/İnegöl


Derdimiz YUNO

Biz Gazi Üniversitesi Matemetik Öğretmenliği bölümünden ``dünyada hayat hareketten ibarettir`` sözünü düstur edinenlerdeniz. Büyük hayal ve hedeflerimize gençliğin dinamizmini de katarak yola çıktık. Kendimize DERT edindiğimiz konu ise çocuk zihninin gelişimi oldu. Ve Eğlenen Zihinler Dünyası YUNO’yu çıkarttık. YUNO ile yayım dünyasına yeni bir heyecan kattık. Yuno da neler mi var? Hepimizin korkulu rüyası olan matematiği sevdiren eğlenceli oyunlar, ilginç hikayeler içine serpiştirilmiş fen bilimlerine dair bilgiler, zeka geliştirici bilmece ve bulmacalar, çocukların hayal gücüne güç katacak sürprizlerle dolu bir dünya... Yuno 8-12 yaş arası çocuklara hitap eden ama yetişkinlerin de dünyasına renk katan bir dergi. Geleceğin vazgeçilmezlerinden olacak. Dünya çapında yayılma hedefimize siz de kendi ilinizden başlayarak önderlik etmek isterseniz irtibata geçelim. İlk teşebbüsü Konya`dan GENÇ gönüldaş ve dertdaşlarımızla başlatmış bulunmaktayız. Darısı diğer illerimizin başına. :)

KÜBRAGÜL ERDOĞAN


GENÇ'ın Yazısı.