Esra Rana

Asım Gültekin güzel bir iş başlattı..

“Türkiye`nin her tarafında Safahat okuyoruz arkadaşlar! Üniversitelerin dine mesafe koymaya çalıştığı bir zamanda Safahat okumayacağız da ne okuyacağız. Haftada bir on beş dakika Safahat okuyoruz. Akif`in bir müddet bulunduğu Mısır`da, doğduğu Kosova sınırlarındaki İpek şehrinde, çocukluğunun geçtiği Fatih Sarıgüzel mahallesinde, milletvekili olarak bulunduğu TBMM`de, Liseyi okuduğu Halkalı`da, destan şiirine ilham veren Çanakkale`de, ve bir süre bulunduğu Berlin`de Safahat okuma grupları oluştu. Sen de bir grup oluştur. Safahat`ı okumaya başla... ve sabırla bitir..”

http://binsafahatgrubu.blogspot.com/

Öndeki Blogu Takip Et! Buzla!

Bloglarda ilgilendiğiniz herhangi bir konuyu, kendi adınızı takibe almak için hazırlanmış bir blog. Üye olduktan sonrası kolay. Site ayrıca üyelerin destekledikleri içerikleri de diğer üyelerle paylaşıyor.

http://buzla.com/tanitim?t=5

Özgürüz Fakat Siz Farkında Değilsiniz

Yasaklar karşısında insanların özgürlükten pay biçerek savunma yapmaları bana pek cazip gelmiyor. Zaten özgürüz fakat siz farkında değilsiniz ve bunu size kabul ettireceğiz fikri biraz daha iyi gibi. Aşağıdaki blog yasakçı zihniyete karşı bir protesto içeriyor. Yasakçı zihniyete ve örtü yasağına karşı çıkanların imzaları ben en son baktığımda 717 idi. Bu tür gayretler zaman zaman oluyor bloglarda. Destek vermek isteyenlere…

http://www.henuzozgurolmadik.blogspot.com/

Web’de Son Trendler

Paris metro haritasından uyarlama bir çalışma görmüştüm, aynı buna benziyordu. Fakat bu harita web trendlerine ait. Göz atılabilir. Tanıdık sitelere rastlayacağınız kesin. Belki birgün kendi blogunuza da?

http://informationarchitects.jp/start/

Batı Şeria’da Mesaj Yaz(dır)mak

Hollandalı bir yardım kuruluşu Batı Şeria’daki utanç duvarının üzerine bizim için mesaj yazıyor(muş). Tabi hayrına değil. 30€ karşılığında. Elde edilen gelir sprey boyalara ve Filistin’deki sivil toplum örgütlerine veriliyormuş. Grup mesajınızı yazdıktan sonra size üç adet fotoğrafını da gönderiyor.

http://www.sendamessage.nl/main/

Resim Ara Benim İçin

Bloglarınızda yazılarınıza uygun fotoğraf, resim ararken, güncelleme hevesiniz zaman aşımına uğruyor olabilir. Öyleyse birçok resim sitesinde birden arama imkanı sağlayan şu site işinizi kolaylaştıracak gibi. Programı yüklemeniz yeterli. O sizin için google, flickr ve facebook için bile arama yapacaktır.

http://www.piclens.com/site/firefox/win/


GENÇ'ın Yazısı.