Çağrımız şu ki; ayda en az bir gün interneti kapatıp, bağlantı(!)mızı koparalım.

Sanal Bölge sakinlerine bir çağrıda bulunuyoruz bu sefer. Daha önce de muhtelif ortamlarda dile getirdik. İnternet bizim dertlenmek, dert aşılamak üzere bir vesilemiz. Vesilelikten öteye geçerse, sen şöyle bir dur! diyebilmeliyiz. Teşvik ettiğimiz kadar sakındırmamızın sebebi  internetin asıl gayemize ulaştırabilecek bir araç olduğunu unutturmamaktır.

Çağrımız şu ki; ayda en az bir gün interneti kapatıp, bağlantı(!)mızı koparalım.Namazlarımız takıldığımız videodan dolayı kerahat vaktine kalmasın. Sanal duvarlara yazılan çizileni değil de annemizin yemeklerini, kardeşimizin ödevini “beğen”elim.

Günlük öğrenme/bilgi edinme kontenjanımızı kitap ve dergilere ayıralım. Oturumu kapatıp Kur’anı açalım. Mp3 yerine dostumuzun  muhabbetine kulak kabartalım. Ve civarımızdakilere 140 karaktere sığamayacak muhabbet cıvıltıları sunalım. Söz medeniyetinin çocukları olduğumuzu hatırlayalım. Sıkıştırılmış RAR dosyaları yerine müreffeh irfan damlalarını indirelim kalbimize.

Kendimizle çelişmiyoruz, bizzat kendimize geliyoruz. Ne dersiniz ayda en az bir kere hayata bağlansak?

Mart Ayı Gönüllü Sesleniş

Malumunuz, 12 Mart tarihi her yıl İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma günü olarak idrak ediliyor. Son yıllarda gayretleri ile ülkemizde bir çok kentteki gençleri Mehmet Akif Ersoy ve Safahat ile tanıştıran dertli aktivist ,GENÇ Dergisi Yazarı ve  CafCaf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ağabeyimiz, M. Asım Gültekin 12 Mart Cumartesi 2011 saat:21:00’de “Asım’dan Akif’e” konulu sohbetiyle Gönüllü Sesleniş’e misafir olacak!

Mehmet Akif merhumu anmak ve Safahat’ten mısralar dinlemek üzere tüm Genç Gönüllü kardeşlerimizi Gönüllü Sesleniş’e davet ediyoruz.

Ay’ın Hareketli Çocukları

Zeyne_pihl, uyan_neyzen, Erv@, kostebek65, emriye, nur-u eslem, ummugulsum, sonbahar, MelihKuran, HasanEnes


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.