Hikmet Sami Ay

Hakk’ın ve hakîkatin o gür sadâsını en doğru, en etkili, en nezih ve anlaşılır bir şekilde duyurmak için yola çıkan Erkam Radyo, farklı bir ses, özgün bir nefes olabilmek, dinleyenlerin kalbine dokunabilmek ve dünyalarına artı bir değer katabilme derdiyle yayın hayatına başladı. Genel Yayın Müdürü Murat Karaman ve Program Müdürü Selahaddin Kocaaslan ile, Radyo Erkam’ı konuştuk.

Erkam Radyo ne zaman yayına başladı?

Radyomuz 5 Temmuz Cuma günü itibariyle tüm İstanbul’da 96.8 Mhz üzerinden yayına başladı. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından dostlarımız www.erkamradyo.com aracılığı ile bizi takip ediyorlar. Radyomuz hâlen test yayınına devam etmekte olup inşallah 16 Eylül Pazartesi itibariyle tam zamanlı yayınlarına başlayacaktır. Nasipse yakın zamanda uydu vasıtası ile de sesimizi çoğaltacak ve sonrasında ulusal yayına geçeceğiz.

Erkam Radyo’nun yayın çizgisi nasıl olacak?

Bu sorunuza; Türk basınının düşünen, kafa yoran, fikir üreten yüz akı kalemlerinden aynı zamanda radyomuz programcılarından Ahmet Taşgetiren beyin şu cümleleri ile cevap vermek isteriz. Bu radyoda; İslam var: En kalbî boyutlarda, en sıhhatli yaklaşımlarda, en sade ve anlaşılır dilde Kur’an var, Rasulullah’ın muazzez şahsiyeti, altın sözleri var, bunlardan süzülen günlük hayat ölçüleri var, temel inanç çerçevesi var, tasavvuf var, hayatları ile yolumuzu ışıtan Allah dostları var... Bütün arı duruluğu ile İslam var. Türkiye var: Bütün renkleriyle... İnsani çeşitliliği ile yücelme tutkusuyla... Haber var: En objektif ölçülerde. Yorum var: En adaletli nitelikte. Medya ve Gündem analizi var: En derin arka plan bilgilerinde. Aile var: Anne var, baba var, çocuklar var, sorunları irdeleyen, mutluluk reçeteleri sunan danışmanlar var, sağlık danışmanlığı var... Gençlik var: Sorunlarıyla, heyecanlarıyla, mücadeleleriyle, kariyer arayışlarıyla... Gençliğe ulaşan, gençliği mikrofonlarına taşıyan bir radyo: Erkam Radyo... Kültür-Sanat var: Şiirleriyle, şiir tahlilleriyle, edebiyat haberleri ve ürünleriyle, edebiyatçıların canlı sohbetleriyle... Musiki var: Kalbin sesinden gelen ve kalplerde derin ürpertiler oluşturan musiki repertuarıyla... Elhasıl ‘’Bütün bir hayat var’’ Erkam’da...

En iddialı olduğunuz programlar hangileri?

En başta pek Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocamızın gönül dünyamızı aydınlatan huzur sohbetlerini zikretmeliyiz.

Muhterem Abdullah Sert beyin nezih üslubu ile gönüllerimize takdim edeceği ‘’TASAVVUF SOHBETLERİ ile MUSAHABE DERSLERİ’’ ise bizler ve dinleyenlerimiz için adeta bir ‘’İrfan Mektebi’’ mahiyetinde.

Ahmet Taşgetiren beyin özgün yorumları ile hafta içi her sabah katkı sağlayacağı ve radyo dinleyicilerinin yakından tanıdığı tecrübeli bir isim Selahaddin Kocaaslan’ın sunacağı ‘’MEDYA VE GÜNDEM ANALİZİ ‘’ programımız var.

Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz: MESNEVÎ SOHBETLERİ, Abdullah Büyük: ÂİLE SOHBETLERİ, Nureddin Yıldız Hocaefendi: İSLAM’DAN HAYATA ÖLÇÜLER, Mustafa Eriş bey: HATIRALAR GEÇİDİ, Dr. Adem Ergül: TEFSİR SAATİ VE SAHİBÜL VEFÂ, Dr. Senai Demirci: DUA ZAMANI, Selahaddin Kocaaslan: KÜLTÜRDEN İRFANA VE İZ BIRAKANLAR, Şair Muhammed Ali Eşmeli: ŞİİRDEN ŞUURA, Prof. Dr. Ömer Çelik: KUR’AN’DAN HAYATA ÖLÇÜLER, Prof. Dr. Süleyman Derin: HÂCEGAN MEKTUPLARI, Hafız Mustafa Efe: KUR’AN DOSTLARI, Ahmet Şahin Akbulut: GENÇ ve DİRİ BİR SOLUK, Ömer Faruk Demireşik: ŞEBNEM, Bizim Bahçe Çocuk Programı, İGEDER’in Eğitim Programı, Selman Tan: GÖNÜL SOHBETLERİ, Altınoluk Dergisi Dış Politika Editörü Beytullah Demircioğlu: HABERLERİMİZ.

Son olarak tüm GENÇ okuyucularını ve dostlarımızı ‘’Bir Gönül Çağrısı 96.8 Erkam Radyo’ya’’ bekliyoruz. Çünkü bu radyo sizin radyonuz, bu radyo bizim radyomuz... Bu radyo kalbini gündemine alan, kalp işçiliğine soyunan, bir kalp davası olan herkesin radyosu vesselam...

www.erkamradyo.com

[email protected]

facebook.com/erkamradyo

twitter.com/erkamradyo


GENÇ'ın Yazısı.