Yahya Uyar

Uluslararası Genç Derneği ve Başbakanlık Yurtdışı Akraba Türkleri Başkanlığı ile ortaklaşa yapılan Uluslararası Öğrenciler Çanakkale Kabatepe Orman Kampı, yaz aylarında ülkelerine gidemeyen öğrencilerin katılımıyla devam ediyor. Yaklaşık 1 hafta süresince orman kampında çadırlarda kalan öğrenciler yüzme, tarih ve kültür gezileri, sportif aktiviteler, film gösterimi ve seminerler gibi etkinlikler gerçekleştiriyor.

Farklı ülkelerden katılan arkadaşların birbirleriyle kaynaşması ve ülkeleri hakkında fikir alışverişinde bulunmaları kampın bereketini artırıyor. Kampın 8 etap şeklinde toplamda 400 kişinin katılımıyla 6 Ekim’e kadar devam etmesi hedefleniyor. Kampa gönüllü olarak katılan Mustafa Berk Erdal: “Bu kamp sadece uluslararası öğrenciler açısından değil, biz gönüllüler için de çok yararlı ve keyifli geçiyor. Misafir kardeşlerimizden birçok konuda istifade ediyoruz. Yıllarca bire bir ilişkilerde uzak kaldığımız Müslüman kardeşlerimizle kardeşlik duygularımızı güçlendirme fırsatı bulduk. Genç Gönüllülerin “Dert Çağrısı”na uyarak, birbirimizin dertleriyle dertlendik ve çözümler aradık. Buradan Türkiye’de okuyan tüm uluslararası öğrencilere çağrıda bulunuyorum, kampımız ve başvurularımız hâlâ devam ediyor. Gelin birlikte dertlenelim, dertleşelim ve kardeşliğimizi güçlendirelim.”

Kampa başvurmak isteyen arkadaşlar www.uluslararasigenclikkampi.com sitesini ziyaret ederek katılım için başvuru yapabilirler.


GENÇ'ın Yazısı.