Mısır Halk Hareketi örgütlenmesini Facebook’ta yaptı ama bir gün 28 Şubat yapılacak olursa ona Twitter hizmet edecektir. Artık rengimiz belli oldu: YAŞASIN FACEBOOK’TAKİ HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

Facebook’u herkes avam buluyor, çöplük diye aşağılayanlar var, sırf bu yüzden Facebook’a olan sevgim arttı diyebilirim artık, ama  Facebook’u avam işi diye aşağılayanlar sanırsınız ki kendileri akşama kadar Twitter’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le konuşuyorlar...  Varyete yapmayalım arkadaşlar, ülkeyi yeni bir kavganın eşiğine getirmeyelim. Evet, halk burada... İstemeyen bohem takılsın. :)

Facebook’ta istediğin zaman birilerini engelliyorsun, Twitter’da engelli kadrosu bile yok...

Facebook mesajı: Abi bu gece yatacak yerim yok, müsait misin?

Twitter mesajı: Valla şekerim TOKİ’den 8 daire daha aldım napiiimmm, Tonguç nasıl Marinada mı?

Facebook’a girmek için ilkokul diploması yetiyoo ama Twitter en az iki dil istiyooo....

Valla şekerim, ben Twitter de yazışıyorum, altımızda Ajda Pekkan oturuyooo…

Babam dedi ki: Oğlum Facebook aile şerefimize leke sürüyor, çık şuradan, ben gerekirse ceketimi satar seni Twitter’da yazıştırırım. :))

Sanal âlemde bile sınıf farkı oluştu, yuh!

Önceleri çayı aristokratlar, soylular içiyordu. Çay, avamın içeceği olunca soylular kahve içmeye başladılar. Derken kahve avama indi,  soylular içkiye başladılar. Bu sefer içki halkın malı olunca, onlar esrar ve kokaine dadandılar. Yıllar sonra esrar, kokain de halkın malı olunca aristokratlar sigara içtiler, sigara bütünüyle halk içeceği olmuştu. Adamlar şimdi sadece portakal suyu içip geziyorlar. :)

Bu işler böyledir… Elemanlar bu kez Facebook’u terk edip Twitter’e takılıyorlar. İlla ki bizden farkları olacak bu adamların…

Ah, ah! Biliyorum şimdi “Abi artık garip şeyler yazıyorsun” diyeceksiniz ama inanın ki bu konular çok önemli, onların oyunlarını  bozuyoruz, dillerini çökertiyoruz, daha ne olsun!

Son söz olarak şunları söylemek isterim:

Mısır Halk Hareketi örgütlenmesini Facebook’ta yaptı ama bir gün 28 Şubat yapılacak olursa ona Twitter hizmet edecektir. Artık  rengimiz belli oldu: YAŞASIN FACEBOOK’TAKİ HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!


Bülent Akyürek'ın Yazısı.