Ahmed Sami / Genç Haber Merkezi

Üsküdar’da özellikle kadınlara yönelik eğitim çalışmaları ile sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla planlanan Validebağ Semt Konağı açıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı konuşmada, Cumhuriyet öncesi ve sonrasında birçok şair, edebiyatçı, ressam ve akil insanların yetiştiği Üsküdar’da böylesine anlamlı ve değerli bir mekânı açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Kendisi küçük ancak yüreği çok geniş bir mekân olan Validebağ Semt Konağı’nın özellikle bir koordinasyon merkezi olarak kullanılacağını söyleyen Mustafa Kara, merkezde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapmak istediklerinin altını çizdi. Mustafa Kara, Validebağ Semt Konağı’nın tamamıyla bağışçılarla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Validebağ Semt Konağı, eğitim, kültür, sosyal ve sanatsal faaliyetler dışında kadınlara yönelik alternatif bir yaşam alanı olarak hizmet verecek. Sürekli gelişen ve gerektiğinde değişebilen esnek bir hizmet platformu niteliğindeki Validebağ Semt Konağı’nda mahalle sakinlerinin ihtiyaç analizleri yapılarak yeni dönemde yapımı düşünülen merkezlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalara da imza atılacak.

Önümüzdeki dönemde Validebağ Semt Konağı`nda; Pastacılık, Moda ve Kişisel Bakım, Resim, Fotoğrafçılık, Botanik ve Bahçe Bakımı, sağlıklı beslenme gibi kurslar yer alacak. Kayıtlar 2-15 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.


Adres:  Altunizade Mah. Atıfbey Sk. No:5, Üsküdar, İstanbul

Telefon: (0216) 325 8006GENÇ'ın Yazısı.