Temmuz sayısında dergilerimin çöpe gittiğinden bahsetmiştim. Cevabınızı sevinç ve üzüntü ile okudum. Hatta ara ara açıp okudum. Az önceki okuyuşumda fark ettim ki ilk otuz sayının neredeyse tükendiğini söylemişsiniz, benim istediğim sayılar zaten ilk otuz değildi. 2012 yılım eksik. Yardımcı olabilecek misiniz? Kolay gelsin. (Merve Kocaer)

Hatırlatmakta fayda var: GENÇ Dergimizin eski sayıları, çoğunlukla tükendi. Elinde bulunanlar iyice saklasın derim, on sene sonra çok değerli olacak onlar, bir tanesi için bile tüm servetini feda etmeye hazır insanlar çıkacak, göreceksiniz. :)

Latifeyi bırakıp soruya gelelim şimdi. Bahsettiğiniz mevzuda elimizden geleni yapmaya hazırız Merve Hanım. Size zahmet arayın, bilgilendirelim, dergilerinizi gönderelim. 0216 532 00 42

Genç Akademi neden bu aralar durgun? Ne zaman aktiviteler başlayacak? (Rıza Aksebzeci)

Genç Akademi, muhtemelen bu ay faaliyetlerine başlayacak yeniden. Kış dönemi planlaması üzerine yoğun bir şekilde çalışıyor arkadaşlarımız. Kısmet olursa, kısa bir süre içinde birbirinden güzel ve özel programlarla karşımızda olacaklar. İlgili duyuruları sitemizden ya da Uluslararası Genç Derneği’nin sitesinden takip edebilirsiniz: www.gencdernegi.org

Erkam Radyo’yu salladınız inanın, çok beğeniyorum GENÇ Zamanı programını, tebrik ederim herkesi. (Müge Üstüntaş)

Eksik olmayın Müge Hanım, biz teşekkür ederiz teveccühünüz için. Bu vesileyle bilmeyenler için yeniden hatırlatalım:

Kulaklarımıza bir bayram havası yaşatan Erkam Radyo, 96.8 frekansında yayın hayatına başladı. Bizler de GENÇ Dergisi ekibi olarak, hafta içi her akşam 22:00 – 24:00 arası Erkam Radyo’da çeşitli programlar yapıyoruz. Mehmet Lütfi Arslan, Asım Gültekin, Yusuf Goncagül, Mehmet Dinç, İbrahim Özkahyaoğlu, Muhammet Murat Tutar, Aytuğ Işık, Yahya Uyar, Fatih Çal, Ali Can gibi isimlerin birbirinden güzel programlarını dinlemek için sizleri de GENÇ Zamanı’na bekliyoruz. www.erkamradyo.com

Okuyucularımızdan Sema Ayaz diyor ki:

Yeni yaşımız kutlu olsun. Daha nice güzel seneler, bereketli sayılar ola inşallah. Kapaklarınız “Genç” adının karizmasından olsa gerek her zaman heyecan verici, merak uyandırıcı.

Muhterem editörümüzün okunası tespitleri dergiye yakışan, gözün aradığı bir köşe.

Sorduk-öğrendik sayfası Süleyman abimizin samimi üslubuyla, sorular sizin merak alanınıza girmese de okumadan edemeyeceğiniz, tebessüm etmeden geçemeyeceğiniz bir sayfa.

“Kitap” bölümünün dergiye çok yakıştığına, “Can Damlaları” başlığı altında yer alan kısa kısa başlıkların ilgi çekiciliğine ve okuma hevesi uyandırmasına, “Bkz” köşesinin keyifli öğreticiliğine beğenilerimi sunmak istiyorum. Tüm bunların yanı sıra sayfalarda kullanılan resimlere değinmemek derginin görselliğiyle uğraşan arkadaşlara haksızlık olur. Ellerine, gözlerine sağlık. Özenle seçilmiş olduğu, emek/mesai harcandığı aşikar.

“Yazı Atölyesi” muhtaç ve takipçisi olduğum bir köşe. İlgi görmesi, her ay ondan fazla yazının değerlendirilmesi beni mutlu ediyor. Kalemi ciddiye alan, yazıyı yorumlayan bir derginin sırtı yere gelmez Allah’ın izniyle.

Okuyucularımızdan Hümeyra Gülmez diyor ki:

Gündem yorum sayfalarıyla gündeme bakış açınızı öğreniyor ve kendimle kıyaslıyorum.

Mehmet Lütfi Hocamız öyle bir yazıyor ki uçuruyor. Hatta birkaç kez yazılarından sonra ayağa kalkıp bir enerji boşaltma ihtiyacı duydum, yoksa enerji patlaması yaşayacaktım. :-)

Rabia Gülcan ve Mehmet Köprülü dergiden hiç ayrılmamalı.. Renk katıyorlar.

Röportajlarda; tecrübeli, yaşı olgun, alanında uzman kişiler olunca daha ilgili ve sindirerek okuyorum…

Derginizde Mehmet Dinç gibi bir klinik psikoloğun olması çok iyi. :-) Acaba problemlerimizi maille atsak yardımcı olur mu?

Ayşegül Genç, Yarım Derviş, Mesut Kaya, Halit Yasir Özoğul, Asım Gültekin, Cihan Taştan vee Muhammed Murat Tutar benim favori yazarlarım... Günümüz diliyle ‘bitiyorum’!..

Harun Kırkıl’la dergiye bağımlı oldum. Şu aralar, henüz eski performansını yakalamış değil ama yine de onu dergide görmek çok güzel..


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.