Genç Kitaplığı birbirinden güzel ve değerli dört kitapla karşınızda. Dergimizin editörü Lütfi ağabeyimizin, “Hakîm ile Genç” isimli yeni kitabı ‘gözleri gök kadar derin genç’in arayışını anlatıyor bize. Bir solukta okunacak bu kitaptan çıkarılacak ders, alınacak ibret çok.  Hakîm’in hikmet dolu rehberliğinde yola koyulmak isteyen herkese ve özellikle Genç Gönüllüler’e tavsiye ederiz.

Dr. Adem Ergül’ün “Şahsiyet dili ve Geliştiren Liderlik” isimli yeni kitabı ise, bugüne kadar üzerinde çok durulan “konuşma”, “beden dili” gibi kavramların dışında yepyeni bir kavram getiriyor önümüze: “Şahsiyet Dili”. Bu kitap “Şahsiyet Dili” kavramından yola çıkarak hiçbir söz ve kelimeye muhtaç olmadan, hemen her türlü varlıkla iletişim kurmanın yollarını gösteriyor. Nasıl olur böyle bir şey? Cevabı kitapta…

Taha Kılınç’ın akıcı, duru ve etkili üslubu “Söylemesem Olmazdı”nın en önemli üç özelliği. Özellikle Ortadoğu coğrafyası ve yakın tarihteki olaylar üzerine ufuk açıcı yazıların olduğu kitap, tam bir fikir ve bilgi harmanı. Şu birkaç satırı iştahınız kabarsın diye veriyorum: “Üç şeyi ilke edinmeli: İslâmî ilimlerde derinleşmek, diri bir siyasî bilince sahip olmak ve seçilen meslek dalında en iyi  olmaya çalışmak.”

Son kitabımız ise Mesut Kaya’nın “Bu Toprağın Değerleri” isimli “çok değerli” kitabı. Çok değerli diyorum çünkü  kitabın her satırında irfan atlasımızın koordinatları var. Bize kültürün sığlığından ilmin derinliğine  yolculuk yaptıran bu kitabın özeti şu  cümlelerde gizli: “Tarihimi, medeniyetimi inşa eden ustalara çırak olmadan, yeni hiçbir şey ortaya koyamayacağımı iyi bilmeliyim.”

Dr. Adem Ergül, Şahsiyet Dili ve Geliştiren Liderlik, Erkam Yayınları, 112 Sayfa

M. Lütfi Arslan, Hakîm ile Genç, Erkam Yayınları, 134 Sayfa

Mesut Kaya, Bu Toprağın Değerleri, Erkam Yayınları, 185 Sayfa

Taha Kılınç, Söylemesem Olmazdı, Erkam Yayınları, 168 Sayfa

Sipariş için irtibat: kitap@gencdergisi.com 0216 532 00 42 (Genç Kitap Kafe)


Selim Tiryakiol'ın Yazısı.