Ben diyorum ki, dergimizi daha keyifli yapmak için şiir köşemiz olsun. Bir sayfanın kenarından köşesinden ufak bir yer ayırıp bunu pekâlâ gerçekleştirebiliriz. Güzel bir teklif olduğunu düşünüyorum. Haydi kolay gelsin. (İsra Yardım)

Dergimizde, şairlik istidadı olan genç arkadaşlarımıza yer verdik zaman zaman. GENÇ Şiir grubumuzda yer alan şair arkadaşlarımızın yazdıklarını paylaştık okuyucularla. Lakin uzun soluklu olmadı o köşe, ara ara kesintilere uğrayarak devam etti. Şiire kayıtsız kalmadık, kalamayız elbette. Lakin bu hususta edebiyat dergileri daha yetkin olduğu için, işi ehline vermeyi daha doğru buluyoruz genel olarak.

Not: Bu arada laf aramızda, şiir gibi bir dergi çıkardığımızı söyleyenler de az değildir. :)

GENÇ Gönüllü Kızların açılış kahvaltısı çok güzeldi. Bir kez de buradan seslenmek isterim  ‘’HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN.” Geçelim asıl meseleye. Malumunuz dergimiz herkese aynı anda ulaşamıyor. Haliyle GENÇ’teki ödüllü teste cevap gecikiyor. Varın siz anlayın halimizi... (Nurcan İnce)

Genç Gönüllü Kızlar yeni döneme çok hızlı ve güzel çalışmalarla girdi gerçekten de. Sosyal sorumluluk bilinciyle ve ebedî gençlik hedefiyle, dur durak bilmeden gayret etmeye, çabalamaya devam ediyorlar. Aynen dediğiniz gibi, hepsinden Allah razı olsun… O’nun rızası en büyük iftihar vesilesi, en ulvi gaye ve en kıymetli değerdir…

Şimdi de Ödüllü Test meselesine gelelim. Geçtiğimiz ay, muhtevada ve görsel tasarımda büyük değişiklikler yaptığımız için dergimiz normalin dışında bir gecikme yaşadı. İstisnai bir durumdu yani. Bu tür gecikmeleri en aza indirmek için elimizden geldiğince çabaladığımızı bildirmek isteriz. Bu anlamda problem yaşayan okuyucularımızın hemen bize ulaşmalarını ve durumlarını haberdar etmelerini rica ederiz. Hiçbir okuyucumuzu mağdur etmemek boynumuzun borcudur. Selamlar.

Not: Ödüllü Test’imize internet sitemiz üzerinden de ulaşabilir ve katılabilirsiniz.

Sekizinci senenizde yaptığınız değişiklikler göz doldurdu, tebrik ederiz gerçekten. Bir sorum var: Yeni hediye kitabımız ne zaman bize ulaşacak? (Osman Selimce)

Sekizinci senemizde gerek muhteva, gerekse görsel tasarım açısından birtakım değişiklikler yaptık, dileriz sizin gibi diğer okuyucularımız da beğenmiştir.

Kısmet olursa bu ayın sonuna doğru yeni dönemde GENÇ’e abone olanlara hediye kitaplarını yollayacağız. Mehmet Köprülü’nün özenle ve özgün üslûbuyla hazırladığı 365 Sahabe Ölçüsü kitabı, Aralık ayının başında elinizde olmaya başlayacak inşallah.

Heyecan ve Dert!

Hamit Kardaş / Dünya Bülteni Editörü

Genç Dergi dendiğinde aklıma iki kelime geliyor. Heyecan ve dert… Türkiye’de dergiler genellikle uzun ömürlü olmaz, 3 - 5 sene aralıksız çıkan dergiler başarı öykülerinin konusu olur ve her yerde onlardan söz edilir. Oysa Genç Dergi, sekizinci yılında da fark edebileceğimiz gibi ilk sayıdaki heyecanını hâlâ taze tutuyor ve daha uzun yıllar –muhtemelen artık ihtiyaç kalmayıncaya kadar- yayınında devam edecek gibi duruyor. Genç Dergi’yi başarılı kılan şey elbette onu çıkaran ekibin heyecanının yanında taşıdığı derdi, iddiası ve ideali… Bu ideal, her sayının bir öncekinden daha iyi ve içeriğiyle okuyucularını aydınlatan bir ışık olmasını zorunlu kılıyor. Genç Dergi, bunun bilincinde olarak yedinci yılını tamamladı ve heyecanını tazeleyerek sekizinci yılına girdi. Şahitlik ederiz…

 Başka Sevemedik…

Kadir Bekar / Ebabil Dergisi Editörü

Allah’ın insanlara armağan ettiği en güzel ikramlardan biri gönüldür. İlk olarak beni gönül cezbetti. Ardından gönlün gözesi yani derdin kaynağı olan Genç Dergisi... Genç, heyecanlı, muhabbetli ve İslam davasının hadimi olamaya talip insanlar. Ruhum elest bezminde yaratılırken, sanki bu dostlarla beraber yazılmıştı kaderim. İşte bu sebepten ne derler bilirsiniz; “Biz başka severdik, o sebepten başka sevemedik.”

Bir Duruştur Genç Dergisi

Nevzat Çiçek / Gazeteci

Atılan bir tohumun büyüdüğünü görmek, onunla büyümek, onunla kıtalara açılmak, onunla farklı dillerde farklı sohbetlerde bulunmanın tadıdır GENÇ Dergi. Bir derginin çok ötesinde bir okul, bir düşünce, bir duruştur okuduğunuz dergi… Benim için Genç dergi Tanzanya’da misafir olduğum bir evde kitaplıkta gördüğüm ve gülümseyerek okuduğum sılanın diğer adıdır…


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.