Üçüncü yılımızın ilk sayısı ile merhaba. Yeniliklerle karşınızdayız. Ana çizgimizi koruyarak ama… Umarım beğeneceksiniz. Değerlendirmelerinizi bekliyoruz. Unutmayın: Her sözünüzü fena halde ciddiye alan bir ekip var karşınızda.

“Seçilmiş Anne-Babalar Seçilmiş Çocuklar” başlığıyla ele aldığımız özürlülük ne zamandır işlemeyi arzu ettiğimiz bir konuydu. Sakarya’dan GENÇ gönüllüsü Selim Bozkurt ile şimdi dergide beraber olduğumuz İbrahim Özkahya dosya konumuza ciddi katkılar yaptılar, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Ekim, bayram tatilinin ardından herkesin faaliyetlerine hız vereceği bir ay olacak. Bizim de… Yeni dönem kampanyamız ile ilgili Ramazan ayı içerisinde temsilcilerimizle buluştuk. Dostlarla görüştük hasret giderdik, dergimizi ve yapıp ettiklerimizi masaya yatırdık. Güzel ve faydalı toplantılardı. En önemlisi de yüklendiğimiz enerji oldu. Artık Anadolu’ya açılabilir, sizlerle buluşabiliriz. Geçen senelerde olduğu gibi gidebildiğimiz, ulaşabildiğimiz her yere gitmek istiyoruz. Yolumuz ve bahtımız açık olsun inşallah.

Bu ayın eki Burs Rehberi oldu. Gelecek ayda bir Okuma/Kitap Rehberi vereceğiz. Bu tür hediyeleri seçerken ne için çıktığımızı, kime hitap ettiğimizi ve ne yapmak istediğimizi hatırımızdan çıkarmıyoruz. Biz gençlerle, gençler için çıkıyoruz. Yapmak istediğimiz de genç şeyler. Ama duruşumuzun genel geçer gençlik algılarının dışında olduğunu fark etmeyen kaldı mı? Amacımız ebedi gençlik ve şu üç beş günlük hayat bizi kesmiyor. İşte bu yüzden de GENÇ okurunun kim olduğunu biz çok iyi biliyoruz. GENÇ, hayatın kendilerini kesmediği ve kandıramadığı derdi sonsuz bir gençlik olanların dergisi… GENÇ, sizin derginiz…

Gelecek sayıda buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olunuz.


Mehmet Lütfi Arslan'ın Yazısı.