Çiğdem Gün

Zamana karşı dörtnala koşturduğumuz ahir zamanda, Genç Gönüllü Kızlar olarak vakit nakittir düsturuna uyarak faaliyetlerimize tam hız devam ediyoruz. Kasım ayı içerisinde ‘Mutad Toplantılar, Tefsir Dersleri ve Kitap Kritikleri’nin ikincisini gerçekleştirdik. Tefsir dersimizde birçok sırra, fütuhata ve vüsat-i sadra vesile ‘İnşirah Sûresi’ni anlamaya çalıştık. Kitap kritiklerimizde ise Aliya İzzetbegovic’in, son yüzyılda Müslümanların çektiği sancıların sebepleri ve çözümleri üzerinde duran, eğitim sistemi, aile hayatı, ümmet bilinci gibi birçok mevzuya temas eden, hedefimiz Müslümanların İslamlaşması, sloganımız; inanmak ve mücadele etmek diye başladığı ‘İslâm Deklarasyonu’ kitabını işledik.

24 Kasım pazar günü de yazar ve aktivist Cemile Bayraktar’ı misafir ettik. Gündeme dair meselelerin siyasi boyutundan sosyolojik yönüne ve insani cihetine varan uzun soluklu bir muhabbet ettik, ufak çapta bir zihin fırtınası yaptık.

Aralık ayı programlarımıza iştirak etmek istiyor, ben de varım, bir şeylerin kenarından köşesinden tutmak, hiçbir şey olmasa bile fikir vermek, tavsiyede bulunmak istiyorum diyorsanız, [email protected] adresine mail atmanız yeterli. Size bir klavye hatta evde yalnız olduğunuzu bilip, bir tabak börekle kapınızı çalan karşı komşu kadar yakınız. (:

Zihniniz açık, hafızanız kuvvetli, dimağınız muhabbetli kalsın.. Selametle..


GENÇ'ın Yazısı.