Selman Sami Taşçı

Genç Dergisi ve Uluslararası Genç Derneği olarak, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde genel-özel şölenler yapmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay, Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde ve Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde şölenler gerçekleştirdik.

Süleyman Ragıp Yazıcılar konuşmalarında, “ebedî gençlik” vurgusu yaptıktan sonra İmam Hatipliler için unutulmaz bir isim olan rahmetli Celâleddin Ökten’i andı… Bugün, İmam Hatip ruhunu yeniden canlandırmak isteyen herkesin, bu sözleri dikkatle tahlil etmesi ve gereklerini yerine getirmesi icap ediyor diyerek Ökten’in şu sözlerini şerh etmeye çalıştı:

“Asrın ihtiyaçlarını müdrik, doğuyu ve batıyı iyi bilen münevver, dindar görüneceğim diye mutaassıp olmayan, aydın desinler diye de dinden taviz vermeyen, tavizsiz fakat müsamahakâr bir gençlik…”

Yusuf Goncagül ve Tuğrulhan Şen, ney ve gitarlarıyla unutulmaz düetler yaptılar. Performansları gerçekten çok iyi ve coşkuluydu… Mizah ustası Samet Demir’in yüzleri güldüren stand-up gösterisinde ise, gençler çok memnundu, rahatladılar…

Şölenlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Davet edildiğimiz yerlere gitmeye hazırız.

iletiş[email protected]


GENÇ'ın Yazısı.