1-) Düzenlediğiniz ankete olumsuz cevaplar verirsek hediye kazanma şansımız azalır mı?

Ne münasebet efendim, bilakis memnun oluruz öyle bir şey yaparsanız. Çünkü doğru olan ne düşünüyorsanız onu açıkça  belirtmenizdir. Hatta olumsuz duygu ve düşünleriniz bizim için daha da önemli, çünkü eksikliklerimizi görmemiz açısından bulunmaz bir  nimet olur bizim için. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

2-) Bir sorum vardı: Henüz 12 yaşındayım. Yazı Atölyesi’ne yazı göndersem değerli vaktinizi ayırır mısınız?

Metin Karabaşoğlu abimiz neredeyse gelen her yazıyı değerlendiriyor, hepimize güzel tavsiyelerde bulunuyor Yazı Atölyesi köşesinde. Bu köşe sadece yazısı değerlendirilenler için değil, yazarlık yolundaki herkes için önemli ipuçları taşıyor, bunu buradan tekrar  hatırlatmak isterim. Herhangi bir yaş, din, ırk ya da cinsiyet ayrımı yapılmamaktadır, sadece dil ayrımı var çünkü şimdilik sadece  Türkçe yazılar değerlendiriliyor. :) İngilizce ya da diğer dillerdeki yazılarınız için inşallah GENÇ’in farklı dillerdeki baskılarını bekleyeceğiz. Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın.. ;)

3-) Selamlar. Şu sitelere ulaşamıyoruz: http://www.gencradyo.biz/ http://www.gencseslikitaplar.com/ Kapandılar mı?

Maalesef şu an bu sitelerimiz yayında değil. Yeni bir portal hazırlanıyor, hem dergimizin sitesini, hem de bu tür diğer sitelerimizi bir araya getiren güzel bir platform olacak inşallah. O zaman bu sitelerin içeriklerini de görebileceksiniz.

4-) Derginizin Test sayfasındaki soruları cevapladım, nasıl göndereceğim?

Bu sorunun cevabı aslında Test sayfamızda mevcut lakin yine de açıklamakta fayda var: Doldurduğunuz cevapları e-mail (e-posta)  yolu ile test@gencdergisi.com adresine yollayabilirsiniz. Eğer internet kullanmıyorsanız, mektup adresimize bir zarf içinde gönderebilirsiniz: Mimar Sinan Mah. Dr. Fahri Atabey Cad. No:19 Üsküdar / İstanbul Gönderdiğiniz cevaplar her ayın sonunda  değerlendiriliyor ve bir sonraki ayın ilk haftasında kazanan arkadaşımız ilan ediliyor.

5-) Bu ay Genç Gönüllüler nerede buluşuyor?

 Bu ayın 15-16-17’sinde Niğde Çamardı’da büyük bir buluşma gerçekleşecek nasip olursa. Vakti olan, gönlü olan herkesi davet  ediyoruz. Buluşmayla ilgili detaylar için 0216 532 00 42 Dahili 14’ü arayabilirsiniz ya da gencgonulluler@gencdergisi.com adresine mail atabilirsiniz. Bu buluşma kaçmaz desek abartmış olmayız sanırım.

6-) Genç Akademi’de gerçekleşen seminer ve konferans kayıtlarına matbu olarak ulaşma şansımız var mı?

Kalbimizi mi okudunuz? :) Uzunca bir süredir arkadaşlarımız bu konu üzerinde çalışıyor. Yaklaşık yirmi seminerin/konferansın  çözümünden oluşan birinci kitabımız çok yakında baskıya girecek. Gerçekten de güzel ve önemli bir çalışma olacak. Son olarak,  Genç Akademi’nin faaliyetlerini sık sık takip edin derim: www.gencakademisi.com

7-) Derginin ilk sayfalarındaki yazılar arka sayfalarındaki yazılara göre daha mı değerli?

Bizim felsefemiz şu: 64 sayfa arasında yer alan her yazı değerli! O tür bir değerlendirme hiç olmadı, hiç olmayacak. 64 sayfayı bir  mantığa göre planlıyoruz ve ona göre yerleştiriyoruz. Yoksa sayfalar arası bir protokol uygulaması söz konusu değildir. Zaten  doğrusu da bu olsa gerek .

8- ) Genç Dergi kıyamete kadar yaşar mı?

Kıyametin kopacağı tarihe göre değişir. ;) Her şey O’nun lütfu, lütfederse neden olmasın?...


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.