Arkadaşıma ‘doğum günü’ hediyesi olarak GENÇ aboneliği yaptırmak istiyorum. Caiz midir? ;) (Rabia Sağır)

Rabia Hanım, çok güzel düşünmüşsünüz, tebrik ederim sizi. Bu vesileyle arkadaşınız bir sene boyunca, GENÇ Dergisi’nin sayfalarını çevirdikçe sizi hatırlayacak, hem de Türkiye’nin en güzel gençlik dergilerinden birine sahip olmanın mutluluğunu yaşayacak. Yerinde bir karar olmuş, eksik olmayın, huzurla kalın.

Maşallah, GENÇ’e bahar gelmiş. Artan bir enerji var dergide. D&R, İnkılap, Remzi gibi yerlerde satılmanız harika olmuş. Bir de özellikle hediye olarak verdiğiniz küçük kitapçıklara bayıldım. Tam bizlik. Başarılarınızın devamı için dua ediyoruz. (Merve Senerli)

Merve Hanım bu güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz. GENÇ’teki bahar havası büyük oranda okuyucularımızın samimiyetinden ve dergimizi sahiplenmelerinden kaynaklanıyor. Kişiyi konuşturan dinleyicisidir sırrınca, dergileri de dinç tutan okuyucuları oluyor çoğunlukla. Bahsettiğiniz gibi, Ocak ayından itibaren kendi temsilciliklerimizin yanı sıra, Turkuvaz Dağıtım kanalıyla birçok farklı noktada dergimize ulaşmak mümkün. D&R, Remzi, İnkılap, Kipa, Migros, NT gibi yerlerden dergimizi temin edebilirsiniz. Israrla isteyiniz.

Hediye kitapçıklarımızın beğenilmesi bizleri de mutlu ediyor. Siz yeter ki beğenin, biz daha iyilerini yapmak için gayret içinde olacağız. Selam ile kalın...

Bir Diriliştir GENÇ Dergisi

Derya Kağnıcı

Ben kendimi GENÇ’te buldum. Hayallerimin yeniden canlandığı pişmanlıkların gömüldüğü bir ebedî durağa rast geldim. İşte rastlantının böylesidir mutluluk. Kendi fikirlerini bulduğun yerdedir mutluluk… Her şeyden fazla aslında ‘GENÇ Dergisi’dir’ mutluluk. Bu serüvende yol almaktır amacımız. Bu ‘ebedî genç’ yumağını büyütmektir hedefimiz. Yorulmaktır, terlemektir makbul olan mutluluk. Hakikate çağırmak, karanlıktan uzaklaşmak ışığı bulmaktır bunun adı. Tüm yanılgılara tüm umutsuz bakışlara meydan okumaktır. İnsanlara güzeli göstermek adına çekilen her türlü sıkıntıdır, fedakarlıktır mutluluk. Gözünü kırpmadan ben de varım demektir. Her insana din, dil, ırk ayırt etmeden hakkı anlatmak, hakikati ulaştırmaktır. Bir gönül bir diriliştir. Tevekkül, tefekkür, tebessümdür ‘GENÇ Dergisi’. Allah amellerimizi, emeklerimizi kabul ve makbul eylesin.

Gencin Dili, GENÇ’in Dili Adeta!

Ali Kıvrak

Dergi, fikri beyân ve ayan etmede bir yol-yöntem olarak endüstrinin çarkları arasında ezilmeye mahkum gibi görünse de, GENÇ Dergisi hem sahada, hem sanalda var olma ve var etme mücadelesini güçlenerek sürdürüyor.

Gençliğin zamana ihtiyacı var; zaman ayrılmaya ve dinlenmeye. GENÇ Dergisi sayfaları arasında doğrudan onları duyabilirsiniz. Dolanmadan, sıkmadan; girift, kompleks ve tepeden değil, aksine içten ve samimi. Gencin dili, GENÇ’in dili âdeta. Olan değil olması gereken dili gençlere gösteriyor, iyi örneği temsil ediyor.

GENÇ Dergisi, Ekim 2006’dan bu yana bir grup aklı genç, fikri genç, gönlü genç ve en nihayetinde kendi genç güzel insanın yaptığı bir duadır. Hem kavlî bir duadır ki en güzel sözlerle gençliğin necatı için kalem oynatırlar ve hem amelî bir duadır ki en zor zamanlarında gençlerin elinden tutarlar. Ben bu duaya pek çok defalar şahit oldum, en kalbi hislerle ‘‘amin’’ dedim.

O Stant Bizim Hira’mız Oldu!

Meryem Turhan

Geçtiğimiz aylarda GENÇ heyecanını Marmara İlahiyat’a taşıdık. Ümmetin kurtuluşu için el ele verdik. Gönülden gönüle ‘GENÇ’i anlattık. Samimiyetle duran bu derginin okyanusunda bir damla da biz olalım istedik. Okulun içinde açtığımız o stant bizim Hira’mız oldu. Şehrin kaosunda sığındığımız huzur yuvası. Daha çok kaynaştık kardeşlerimizle… Anladık ki bir yudum “GENÇ” bize mutluluğun özünü anlatıyor. Genç kalmanın ancak “GENÇ”le mümkün olacağını kavradık. ;) Hedefimiz her gencin dimağına GENÇ”i nakşetmek. Nefes almasına imkan sağlamak. İnsanlığın kurtuluşuna bir nebze de olsa katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize. Rabbimizin ihlasımıza ihlas katması dileğiyle…


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.