Nisan ayında aldığımız en güzel haber, Yusuf Kaplan ve Adem Özköse’nin bundan sonra GENÇ Dergisi’nde yazacak olması oldu! Haber doğru değil mi? Eğer öyleyse, müthişsiniz, tebrik ediyorum sizleri. (Özlem Koruca)

Özlem Hanım, duyduğunuz haber doğru. Kısmet olursa, bu aydan itibaren Yusuf Kaplan ve Adem Özköse yazılarıyla dergimize ayrı bir heyecan ve güç katacaklar. Yusuf Kaplan gençliğin varoluşsal sorunlarını sarsıcı ve zihin açıcı bir dille kaleme alacak. Adem Özköse ise gittiği ülkelerde yaşadıklarını, hissettiklerini paylaşacak, oralardan hadiseler aktaracak. İslam âlemiyle ilgili güncel bilgileri ele alacak...

Bu iki değerli ismin yazılarını okuyucularımızla buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun...

Derginizin öncülük ettiği ve sosyal medyaya renk katan Dertli Sözlük, dördüncü senesini doldurmuş. İyi ki varsın Dertli Sözlük! (Cihat Seran)

Gerçekten de Dertli Sözlük iyi ki var. Dört sene içinde çok güzel tanımlara imza attılar, eksik olmasınlar. Sözlüğün müdürü Sır bakın neler diyor:

“Hedefimiz; iyi niyetle, fikir-bilgi paylaşımını ve doğruyu amaçlayan münazarayı artan bir ivme ile sürdürmek, istifadeyi arttırmak. Bu süreçte, birkaç günlük yazardan 4 senesini tamamlamış yazarlara kadar; bütün üyelerimize katkılarından dolayı müteşekkiriz. ‘İyi niyetle, fayda merkezli paylaşımda bulunma’ bizim temel şiarımızdır. Yazarlarla birlikte, bu çizgide bulunduğumuz sürece, Dertli Sözlük de yayında olacak inşallah....”

Yolları, yolumuz açık olsun...

 GENÇ’e Elini Veren Kolunu Kaptırır!

Betül Özoğul

GENÇ, dergiden öte bir kavram benim için. Elini veren kolunu kaptırır tabirini GENÇ’e çok yakıştırıyorum. Bir defa “ben de buradayım” demek yeterli bu aileye mensup olmak için. Bu çok büyük bir başarı bence bir dergiye göre. Çünkü modern çağda hatırlamak, hatırlanmak, unutmamak, samimiyet gibi hafızalardan silinmeye başlayan kavramları tutup kaldırma uğraşıdır bu bir nevi. Ve bunu da, yaptığı işin hakkını veren bir derginin başarabilmesi hatta bu derginin adının da GENÇ olması kadar doğal bir durum olmasa gerek. “Yol açık yeter ki yola çık” düsturunca yolun hep açık olsun GENÇ...

GENÇ Olmak Dertli Olmaktır!

Mustafa Açılkan

GENÇ, benim için yüreği genç kalan insanları ifade eder. GENÇ Dergisi’nin sürekli vurguladığı Genç Gönüllülüğün yaşla bağlantısı yoktur. İnsanın yüreği genç olursa yaşın önemi yoktur. Çünkü 7 yaşında nice yaşlılar, 70 yaşında ise nice genç insanlar vardır. GENÇ olmak dertli olmak, heyecanlı olmak ve aidiyet duygusuna sahip olabilmektir. GENÇ olmak, başkalarının dertleriyle dertlenmek ve o derdi başkalarına yayabilmektir. GENÇ kendi sınırlarını aşabilen kişidir. Kendinde bulunan gençlik heyecanını son nefesine kadar taşıyabilen kişidir. Genç Gönüllü olmak; yetimlerin dostu, yaşlıların yardımcısı, kimsesizlerin kimsesi olmak demektir. İnsan olmanın gerçek anlamını kavrayan kimsedir GENÇ Gönüllü. Selam olsun genç olanlara, Genç Gönüllü kalanlara...

Yüreğimdeki Arayışa Cevap Oldu GENÇ

Dilek Nur Şentürk

Ben GENÇ’i daha yeni tanıdım. Maalesef üniversiteye başlayınca haberdar oldum bu derginin varlığından. Ama ‘zararın neresinden dönersen kârdır’ ya hani, ben de haberdar olur olmaz, arkadaşların da teşvikiyle dergiyi okumaya koyuldum hemen. Ve okudukça fark ettim ki, dergiyi bilmediğim zamanlarda çok şey kaybetmişim ben. Daha elime aldığım ilk sayıda çok şey kattı hayatıma bu dergi. Ortamını gördüm, ziyaret ettim GENÇ’i ve daha çok sevdim. En çok da samimiyetini... Derginin amacını anladım, derginin doğruyu aktarmadaki çabasını gördüm. GENÇ’e gönülden bağlanmış insanlar tanıdım. Sonra, yüreğimdeki arayışa cevap oldu GENÇ. Ve yüreğinde arayış içinde olanlara güzel bir imkan tanıdı. GENÇ severleriyle tanıştık ve GENÇ’i tanımayanlara dergiyi tanıttık. Hepimiz GENÇ’tik. Ve GENÇ’i çok sevdik. Ve hepimiz GENÇ için elimizden geleni yapmaya kararlıydık. KARARLIYIZ.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.