İsmail Türkmenoğlu

Kilis Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu Hanım Komisyonu ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri Kutlu Doğum Haftası sebebiyle bir program düzenledi.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’in eşi Şerife Güvenç, üniversite personeli, Kilis halkı ve öğrenciler katıldı. Program öncesinde katılımcılara gülsuyu, çikolata, kitap ve kitap ayracı verildi. İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan program, Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Açıkalın’ın Kur`ân Tilaveti ile devam etti. Programın açılış konuşmasını ise Yrd. Doç. Dr. Muammer Bayraktutar gerçekleştirdi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in özelliklerini anlatan Bayraktutar, yapılan ibadetlerin samimiyetle yapılması gerektiğine de değindi.

Programda, İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu bir grup birbirinden güzel ilahileri seslendirdiler. Daha sonra ise Hz. Rumeysa’nın anlatıldığı tiyatro sahnelendi. Sinevizyon gösterilerinin izletildiği programda öğrenciler şiirler ve naatlar da seslendirdiler.

Etkinliğin sonunda çekiliş düzenlendi ve kazanan 5 kişiye Kur`ân-ı Kerim hediye edildi.


GENÇ'ın Yazısı.