Anadolu’nun farklı üniversitelerinde öğrenim gören Genç Gönüllüler Ramazan ayını GENÇ KAMP ’14 vesilesiyle bu yıl biraz farklı yaşadı. Kur’an eğitiminden, Osmanlıca’ya, Tefsir derslerinden, İlmihal derslerine, sosyal medya derslerinden, bilişim ve grafik tasarım derslerine kadar birçok eğitim aldılar. Bunun yanında Sezai Karakoç, Kadir Mısıroğlu, Ahmet Taşgetiren gibi ustalarla buluştular. Havuz ve halı saha etkinliklerine katıldılar.

Hiç Bitsin İstemedim

Ahmet Esat Kara / İstanbul Şehir Üniversitesi

Hayatımızda öyle zaman dilimleri vardır ki bitsin istemeyiz, çünkü bu zaman dilimlerinde yaşadıklarımızın hazzı olağanüstüdür. Genç Kamp programı boyunca yaşadıklarım tam da böyle bir hazza karşılık gelmektedir. Bu bir aylık kısa ama verimli program, dini ve güncel konularda bilgimi artırmama, birbirinden değerli insanlar tanımama ve güzel dostluklar kurmama, yapmış olduğumuz gezilerle farklı yerler görmeme, kısacası hayatım boyunca unutamayacağım anılar biriktirdiğim dolu dolu bir Ramazan ayı geçirmeme vesile oldu.

Yılların Tecrübesini Edindik!

Muhammed Bayram / Trakya Üniversitesi

Genç Kamp ile çok faydalı bir beş hafta geçirdik. Kampın yapıldığı yer, yapılan dersler, ustalarla buluşmalar ve tüm bunları destekleyici gezi ve programlar bizler için yıllar boyu kullanacağımız bilgi birikimi ve tecrübe aktarımı oluşturdu. Ayrıca kampta farklı şehirlerden gelmiş dertli dostlarla muhabbet fırsatı bulduk.

Hiçbir İmkanı Esirgemediler!

Muhammed Furkan Erdoğan / Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Genç Kamp daha ilk günden samimiyetiyle gençlerin gönlünde kendi yerini hazırlayan, Müslüman bir genci madden ve manen doyuran bir kamp oldu. Bir gence birçok imkân sunmasının yanı sıra en önemlisi kendini tanıma ve bulma fırsatı sağlıyor. Gençleri ve ihtiyaçlarını bu denli iyi gözlemleyip hiçbir imkanı bizden esirgemeyen büyüklerimizden ve abilerimizden, ilmî konuda bizleri doyuran hocalarımızdan Allah razı olsun...

Ramazan Dolu Dolu Geçti!

Furkan Çimentepe / Bülent Ecevit Üniversitesi

Programın her halinden büyük uğraşlarla ve fedakârlıklarla hazırlandığı anlaşılıyor. Maddi ve manevi yönden gelişmemize katkıda bulunan program dolu dolu bir Ramazan ayı geçirmemize vesile oldu. 30 arkadaşımızla her gün İslami ilimlerin yanında grafik tasarım, web tasarım, medya ve habercilik, sosyal medyanın doğru kullanımı gibi dersler gördük. Bunların yanında yüzme ve futbol etkinlikleriyle günün yorgunluğunu attık. Haftanın yorgunluğunu ise Cumartesi günleri gerçekleştirilen İstanbul gezileri ve ustalarla buluşma organizasyonlarıyla giderdik. Gecelerin sonunu Gazenfer Ağa Medresesi’nde iftara bağladık, Genç Fasıl ile unutulmaz geceler yaşadık..

Dert Yüklü Bir Ramazan’dı!

Yunus Emre Altun / Mustafa Kemal Üniversitesi

GENÇ Kamp’ta, aynı duygularla farklı yerlerden gelmiş 30 arkadaşım oldu. Yazın en sıcak mevsiminde, tatil yerlerinin dolu olduğu bir zamanda, Ramazan ayında öyle bir programa geldik ki sormayın... Dinimizi öğrenmeye, Efendimizin sünnetini tanımaya, Kur’an’ınımızı anlamaya, aynı zamanda bu dünyamızı öğrenmek için de medyayı gündemi tanımaya, sanal sosyal alemi tanımaya, İslam coğrafyasını öğrenmeye ayrıca ilmi bilgileri almanın yanında yüzmenin de, maçın da yapılabileceği birçok şey aslında... Bir gencin donanımı için olması gereken hemen her şey vardı. Dert yüklü enfes bir Ramazan oldu...


GENÇ'ın Yazısı.