11-18 Ağustos tarihlerinde, Çanakkale Güzelyalı’da, Anadolu’nun dört bir tarafından gelen kardeşlerimizle Genç Gönüllü Kızlar ve Üniversite Kulüpleri Türkiye Buluşması’nı gerçekleştirdik. İlmihal, Tefsir, Fotoğrafçılık, Ses Eğitimi gibi derslere, Makale Kritikleri, Eğitici Drama, El Becerisi, Makam gibi altı günde normalde hayal bile edemediğimiz birçok etkinliğe katıldık. Yüzme ise cabası... Bunun yanında olmazsa olmaz diyebileceğimiz Çanakkale’deki şehitliklerimizi ziyaret ettik, tarihi tozlu sayfalar arasından çıkararak bizzat o günleri bir nebze dahi olsa yaşamaya, tefekkür etmeye çalıştık, dersler çıkardık.

Bu yoğunluğun arasında birbirimizle kaynaşmamızı sağlayan hasbihallerden, eğlencelere, denize karşı yakılmış kamp ateşi eşliğinde düzenlediğimiz, ezgi, marş ve ilahilerle taçlandırdığımız gecelere, takım ruhunu yakaladığımız spor müsabakalarına, çay saatleri ve sohbetlere birçok zaman mevcuttu. Muhabbetin zirve yaptığı teheccüdlerden, doğanın, dalgaların seslerini hissederek yaptığımız tefekkür yürüyüşlerine hepsi emsalsiz vakitlerdi. Son günümüzü de atölye çalışmamız olan ‘Gençler Kendi STK’larını Kuruyor’ etkinliği ile değerlendirdik, ortaya orijinal projeler, taze fikirler çıktı.

Kampta emeği geçen işin mutfak kısmını idare eden bütün kardeşlerimize, eğitmenlerimize ve her türlü ihtiyacımızı biz dillendirmeden gideren Gençlik ve Spor Bakanlığı görevlilerine teşekkürü bir borç biliriz.


Dertli Olmak Başka!

Sevde Varlık

Gönüller bir olunca Çanakkale gönüldaş doldu! Ben Genç’e ulaşmaya çalışırken Genç Gönülleri ağırlamak nasip oldu. GENÇ’ten böylesine doyurucu bir kamp yeni ufuklar açtı gönlümde. Tatildi, kamptı, iyiydi de dertli olmak başkaydı. Bugün, veda edecek olsak hayata, geride ne eksilecek onu anlamaya yönelik gayretlerdi. Rabbim kat edilen yollarca lütuf bağışlasın her birimize. Dertli olmak bulaşıcı bir halmiş biz de böylece toplanıp halleştik, hemhal olduk. 


 Tefekkür Yürüyüşleri Kalbimi Ferahlattı!

Şahika Aydoğdu

Boş bir valizle gelip içerisine bambaşka ufuklar, fikirler ve samimi arkadaşlıklar doldurarak ayrıldığım bir kamp oldu. Kısa süre zarfında bedene, akla ve kalbe faydalı işlerle hemhâl olduk. İyi ve faydalı kavramlarını bir arada yaşadım. Kitap kritiğinde aklımda yeni şimşekler çakarken tefekkür yürüyüşleri ile kalbimi ferahlamış bir anda bulabildim. Arkadaşlarımın “Ne çabuk bitti doyamadık” nidaları hâlâ kulağımda. Hayatıma değerler katarak geçirdiğim bu kamp için GENÇ ailesindeki herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim, daim kalasın GENÇ.


Sevgime Sevgi Kattım!

Rümeysa Çetin

Kampımız çok bereketli idi çok şükür. Yeni kararlar, fikirler, gönüllüler vs... Ben edebiyat yapamıyorum, süslü cümleler de kurmayı beceremiyorum ama kalbimin en derinliklerinden gelen duygu ve heyecanım ile şunu söylüyorum: Genç Gönüllüler çok değerli ve anlamlı benim için ve bu kamp ile sevgime sevgi kattım. Rabbim Genç Gönüllüler’in beraberliklerini daim etsin. Nice dertli ve ‘‘artı bir’’ olmaya niyet eden ve tadına ermek isteyen gönüllüler ile buluşmalara....


 Yeniden Buluşmak Üzere

Esra Urhan

Hayat akıp gidiyor, durmadan, durduramadan... Fakat bir hafta fotoğraflanmış gibi, her anı özel yer edinmiş. Vahyin dediği gibi “salihlerle beraber olun.” Çok şükür bir haftam saliha kardeşlerimle, Genç Gönüllü kızlarla doldu. Yeri geldi niyetleri tashih için dua ettik, yeri geldi çarkın gidişatına Cem Karaca misali çomak soktuk. Kamp biteli iki gün oldu, sesler kulaklarımda, seslerini resmetmek isterdim. Gelecek sene yeniden buluşmak ümidiyle...


 Artık Ben de GENÇ Gönüllüyüm!

Nur Ceren Köse

Genç Dergi’yle ilk buluşmam olacaktı. Heyecanla Ankara’dan Çanakkale’ye yola çıktım, kamp alanına geldiğimde bir haftalık hiç unutulmayacak anılarımı biriktirdiğim arkadaşlarım ve Genç Gönüllüler’le tanıştım. Kampımız sadece tatil amaçlı değildi, sohbetlerden musiki dersine, adab-ı muaşeretten tefekkür yürüyüşüne, kamp ateşinden tefsir derslerine kadar bir sürü etkinlik yaptık. Akşamları ise çayımız ve samimiyetimiz eşliğinde derin sohbetlere koyulduk. Aslında bir hafta ama benim için bir aymış gibi süren bu güzel kampta emeği geçen Genç Dergi ailesine ve Genç Gönüllü liderlerimize çok teşekkür ederim. Artık ben de Genç Gönüllüler’in bir üyesiyim. :)


GENÇ'ın Yazısı.