Kadir Bekar

18 Mayıs gecesi Genç Dergimizin ve Genç Gönüllüler’in düzenlediği 11. Gençlik Şölenimizden ve ardından gerçekleşen 23. Genç  Gönüllüler buluşmasından bahsedeceğim şimdi.

Saatler akşam altıyı gösterdiğinde Ahmet Ekrem ağabeyimiz alıyor mikrofonu ve başlıyor programa.

Lütfi ağabey sosyalliğin haram boyutuna dikkat diyor, Canan Teyze edep diyor. Recep Demirkaynak yüzlerde tebessüm bırakıyor,  Grup Genç ezgiler söylüyor Bağlarbaşı sırtlarında, Hasan Yavuz, Abdurrahman ve Süleyman Ragıp ağabeylerimiz çıkıyor anlatıyor  "Genç" ne demektir diye... Ve gece... Şölen bitt iğinde gökyüzüne kaldırınca kafamı, İstanbul’un o kendine has tavrı ile bulutlarının tebessüm ettiğini gördüm.

Sabahı gönül «köşk»ünde edâ etmek, ardından Üsküdar Gençlik Merkezi’ne geçmek. Abdullah Sert ve Adem Ergül ağabeylerimizle  sohbet ve kafamı ve gönlümü alt üst eden iki soru sormak nimeti. Ve cevabında «kişi elbisesindeki söküğün farkındadır» cevabını alıp, titremek. Ardından kahvaltı ve tiyatro... Şimdi eğlenme vakti...

Sonrasında Pozortoso, Solo, Corşombo, Porşombo, Como, Comortoso, Pozor... :) ve dağdan inmek bir iple. Üsküdar Belediyesi`nin hizmetiyle, evlendirme dairesinde krallara yaraşır bir yemek. Ardından masadaki peçeteler takıldı gözüme ve yemekte bulunan  herkese anı olarak imza att ırıp bir iki kelime yazmalarını istemek. Ardından şükretmek nimeti veren Rabbime. Belediyenin bizi bırakmaya niyeti yok gibiydi, tekrar Gençlik Merkezine döndük, Yusuf Goncagül ve diğer iki sanatçı kardeşimizden güzel eserler  dinledik. Hemen ardından Uzak Doğu Alperenleri geldi. :) Atladılar, zıpladılar, bilek burdular, tekme att ılar, iyi bir ter attılar. :) Alkış ve  kapanışın ardından, kürkçü dükkanımıza geri döndük...

Bir şölen de burada bitti mi? Hayır, sadece virgül koyduk. Ölüm (...), üç nokta gelene kadar devam. Trabzon’dan gelip bu kadar  neşeli, eğlenceli, öğretici ve ağlatıcı bir şölen olabileceğini tahmin etmemiştim. Hayaldi, gerçek oldu. :)

Ardından martısı bile evliya olan bu şehre ibretle bakıp, bu Şehricengiz’de yaşayanların ne kadar şanslı olduklarını tahayyül ettim ve  bize de Genç olmak, Genç Gönüllü olmak devletini nasip eden Rabbime hamd ett im. Rabbim bu Hüdayi yolunda bizleri daim kılsın. Amin.


GENÇ'ın Yazısı.