Sekiz koca yıl geride kalıyor, dün başlamıştınız sanki, biz çok mutluyuz GENÇ’in varlığından, sizler neler hissediyorsunuz? (Selman Sarı)

Selman Bey, bizler de çok mutluyuz, hamd hâlindeyiz, şükürden aciziz. Kocaman bir teşekkür borçluyuz. Kimlere mi? Hemen söyleyeyim:

Kalemleriyle sözün en güzelini söyleme çabasında olan yazarlarımıza... Dergiye ruh ve canlılık aşılayan Yayın Kurulu üyelerimize... Gönülleriyle bizlere güç ve şevk veren vefakâr okuyucularımıza... Yazı İşleri, Grafik-Tasarım, Abone, Bilişim gibi birimlerimizdeki gayretli çalışma arkadaşlarımıza... GENÇ’i dert edinen ve daha fazla insana ulaştırma çabasında olan temsilcilerimize... Dergimizi bir sevda olarak gören GENÇ Gönüllüler’e... Erkam Matbaası’nın kıymetli yöneticileri ve çalışanlarına... Hâsılı, geride kalan sekiz sene içinde dergimize doğrudan ya da dolaylı olarak en ufak bir katkısı olan herkese kocaman bir teşekkürü bir borç biliriz... İyi ki varsınız... Sizlerle yürüyoruz, sizlerle büyüyoruz... 9. senemiz hayırlara vesile olsun, bahtımız açık olsun...

GENÇ’le Tanıştığım İçin Mutluyum

Havva Peker

Merhaba sevgili GENÇ dergi ailesi, öğrendim ki GENÇ derginin 9. yılı gelmiş ve fark ettim ki 9 yıl neler kaybetmişim tanımadan bu güzel insanları... Genç Gönüllü Kızlar’ın Çanakkale kampı benim için bir tanışma vesilesi oldu bu sıcak insanlarla, bir başlangıç, aydınlık saçan bir yola atılan bir adım misali. Hiç beklemediğim kadar faydalı programlar oldu, güzel insanlar tanıdım. İçimde boşluklar varmış dolmayı bekleyen bunu fark ettim ve hakikati anlatan sohbetlerle, söyleşilerle, kitap kritikleriyle ufkum açıldı, her açıdan bana çok şey kazandıran bu dergiyle tanışmama vesile olan herkesten Allah razı olsun..

Aşkınız Yıllarca Devam Etsin! 

Sami Büyükkaynak

GENÇ Dergisi’nin geleceği inşa etme endişesiyle, her ay farklı bir heyecanla çıktığını okurken müşahade ediyoruz. GENÇ, yaşadığımız ortamın yangınını söndürmek için, Nemrut’un yaktığı ateşi söndürmek için su taşıyan kuş misali çabalıyor. GENÇ’te, popüler kültürün cenderesine bir şekilde girmiş gençleri kurtarmak için mücadele aşkı var. Bu aşkın yıllar boyu devam etmesini, arşın altında gölgelenme bahtiyarlığına nail olacak, güzel gençlerin yetişmesine vesile olmasını niyaz ediyorum. İyi ki evimize, muhitimize giriyorsun, GENÇ...

İşte Budur Benim Aradığım!

Elif Çimen

Genç Gönüllüler’le olan bağlantım Gazanfer Ağa Medresesi’ndeki iftar davetiyle oldu. Ben oraya “bağlanmaya” gittim. :) Daha sonra Genç Gönüllü Kızlar ile Çanakkale kampında buluşmak nasip oldu, oraya da iyi ki gitmişim diyorum. Allah herkesten razı olsun, çok gönülden bir kamptı gerçekten. Gelelim mevzuya: Bu sayı ile birlikte GENÇ Dergisi’nin 9. yıla girmesi münasebetiyle bu yazıyı yazmaktayım. 9 benim sevdiğim sayıdır ve ben anca 9. yılda katılabildim. Çok geç olmasına rağmen güç olmadı şükür. Bu yılımız hayırlara, yeni heyecanlara, yeni hizmetlere, yeni insanlarla tanışmamıza vesile olur inşallah. Sizi takip ediyorum ve “işte budur benim aradığım” diyorum. Rabbim hizmetlerinizi artırsın, dertlerinizi artırsın ki daha çok gönüllere ulaşın, ulaşalım. Herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim. Allah’a emanetsiniz.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.