GENÇ’in en hoşuma giden yanı Anadolu’ya sık sık uğraması, buralarda programlar, söyleşiler ve şölenler yapması. Yine Anadolu’yu gezseniz, paneller düzenleseniz, güzel olmaz mı? (Çiğdem Karabayır)

Çiğdem Hanım, güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Bahsettiğiniz türden programlarımız, söyleşilerimiz ve şölenlerimiz devam ediyor, edecek. Diğer yandan, yeni bir format üzerinde istişarelerimiz sürüyor. İnşallah 2015’te, Mehmet Lütfi Arslan, Yusuf Kaplan, Âdem Özköse, Metin Karabaşoğlu, Adem Ergül, Mehmet Dinç gibi GENÇ yazarları öncülüğünde, “Bir Gençlik, Bir Gençlik, Bir Gençlik” üst başlığıyla çeşitli illerde-üniversitelerde paneller düzenlemeyi, okuyucularımızla ve genç dostlarımızla bir araya gelmeyi diliyoruz. Davetlere öncelik vereceğimizi belirtir, panellerin şimdiden hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ederiz...

Derginize Tutkunum!

Burhaneddin Şahin / Hacettepe Üniversitesi - Tıp

Genç Dergi ile 3-4 yıl önce tanıştım. Her yeni sayının çıkmasını heyecanla bekliyorum. Özellikle Mehmet Lüfti Arslan, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Yusuf Kaplan ve Âdem Özköse’nin yazılarını, Muhammed Murat Tutar’ın teknoloji bölümünü severek okuyorum. Ayrıca geçen sene ocak ayındaki Konya Genç Gönüllüler Buluşması’yla da Genç Gönüllüler’le tanıştım. Bir sonraki buluşmayı da Ankara’da yaptık. Ve devamında olan buluşmalara da Rabbim nasip ettikçe katılıyorum.

Ayrıca 13-17 Ekim 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarı’nda GENÇ Dergisi ve Genç Gönüllüler olarak yerimizi aldık. Genç Dergisi artık benim için bir tutku haline geldi ve ‘Ebedi Gençlik’ düsturunda derginin yayınının devam etmesini yüce Rabbimiz’den niyaz ediyorum...

Rahatım Kaçıyor, Huzurum Geliyor

Ümmühan Aydın / İstanbul Üniversitesi - Diş Hekimliği

Selamün aleyküm ve dahi merhaba. 5 sene önce yaş ortalaması yüksek bir ortamda tanıştım Genç Dergi’yle. İlk gördüğümde gençlere dair olmasından duyduğum mutluluğu şimdi; her şeyin genç odaklı ve şer rotalı olduğu zamanda doğru yola dair olmasından duyuyorum. Doğru yol derdi taşıması ve dertleşebilmemden sebep huzur doluyorum. Dergiyi açtığımda samimi insanlarını görüyorum çünkü. Gayesinin sadece Allah rızası olduğunu defalarca gördüğüm gönlü genç insanlarını. Ben onların gönüllerine dokunuyorum, onlarsa benim ayaklarıma dokunuyor. Sorulması şüphesiz ‘Gençliğini nerde geçirdin?’ soruma dokunuyorlar. Gönüllü ablalarımdan birinin dediği gibi “Rahatım kaçıyor ama yerine huzur geliyor.” Rahat ve huzur grafiklerinizin yeniden düzenlenmesini istiyorsanız buyurun Genç Dergi’ye derim: Gülücük.

Hiçliğinin Farkında, Sonsuza Talip

M. Zinnur Ata / Uludağ Üniversitesi - İlahiyat

Genç Dergi’yle ilk tanışıklığımı tam olarak hatırlayamıyorum bile. Zira kendimi bildim bileli hayatımda GENÇ var :) (Elhamdülillah) Ne zaman eski sayılara baksam sanki daha dün okumuş gibi hissediyorum kendimi. Nedir ki bu GENÇ´in sırrı hâlâ çözemedim. Genç Gönüllüleri ise uzaktan uzağa takip etsem de ilk “ru be ru” görüşmemiz geçen sene İstanbul’a taşınmamız ile oldu. Ama aynı Genç Dergi gibi Genç Gönüllü ablalarımla da sanki ezelden birlikteymişiz gibiyim. İlk görüşmemizde Çiğdem Gün abla Lütfi Abimiz’den bir söz söylemişti: Her şeyin bir şeyini, bir şeyin her şeyini bileceksin, işte bu söz o günden sonra bir nevi rehber oldu benim için.

Şimdi diyorum ki iyi ki bu çatının altındayım ve hiçliğinin farkında ama sonsuza talip olan bir gençlik ile yürüyoruz ebedi gençliğe, Allah birliğimizi, derdimizi daim eylesin... :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.