Fatma Betül Yıldırım

Kasım ayı, Genç Gönüllü Kızlar için çok hareketli ve enerji dolu, bereketli bir ay oldu. Döneme “Yalnızsan Gel” diyerek çağrıda bulunduğumuz kitap kritiğimizle başladık. Peyami Safa’nın Simerenya’sına yükselip, fikir dünyasına nüfuz edebilme imkanı bulduk. Sonra A’mâk-ı Hayâl ile “Hayalin Derinliklerine” inmeye çalıştık. Raci gibi birer arayış insanı olup Aynalı Dede ile beraber bizler de tasavvufi rüyalara daldık.

Betül Çetin Hocamız’ın fevkalade etkileyici anlatımıyla “İlimle Süslenmek” konferansını dinledik. Allâme-i Nisâlar olarak nitelendirdiğimiz Asr-ı Saadet döneminde yaşayan hanım sahabelerden ve günümüzde isimleri unutulmuş kadın alimlerimizden bahsederek, günlük yaşamımızda ve ilim yolculuğumuzda bizlere yol gösterici olan yeni rehberler edinmiş olduk.

“Genç Dönüşüm” olarak adlandırdığımız mutâd toplantılarımızda ise gündem analizleri başta olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunma imkanı sağlıyoruz.

Kasım ayının kapanışını ise “Genç Gönüllü Kızlar Ankara Çıkarması” ile yaptık. Sorumlu Sosyal medya seferberliği adı altında Ankara’da düzenlenen çalıştayda bir grup Genç Gönüllü kız olarak bizler de oradaydık. Bu çalıştay vesilesi ile Ankara’da faaliyet gösteren farklı gençlik birimlerinin sorumlularıyla aynı platformda buluşmuş olduk. Ayrıca Ankara Genç Gönüllü Kızlar ile bir vizyon toplantısı düzenlenip, Ankara’daki Genç Gönüllü Kızlar için verimli bir istişare gerçekleştirilmiş oldu. Bu ve bunun gibi ziyaretler farklı illerde farklı zamanlarda bereketlenerek devam edecektir inşallah.

Bizler “hizmetle yorulan hizmetle dinlenir” diyerek heyecanımızı hiç yitirmeden gelecek aylar için programlar hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Sizler de buyrun heyecanımıza ortak olun. İrtibat: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.