Fatma Betül Yıldırım

Genç Gönüllü Kızlar olarak 2015 yılının bereketinden mümkün mertebe istifade etmeye çalışarak, tüm programlarımızı dolu dolu geçirebilmenin gayreti içindeyiz. Ocak ve Şubat ayları bizler için hayli verimli geçti.

Yeni senenin ilk, Ocak ayının ise son kitap kritiğinde Üstad Ali Ulvi Kurucu’nun “Hatıralar” serisinin ilk cildini okuyup tahlil ettik. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) sünneti üzere yaşanmış hayatlar bizleri derinden etkilemekle beraber, kendi yaşantılarımızı sünnete uygun yaşayabilmek adına bizlere şevk verdi. Aynı gün içerisinde düzenlemiş olduğumuz ‘‘1 zaman 1 mekan 1 insan’’ etkinliğimiz ile de yine Üstad Ali Ulvi Kurucu’nun hayatını ve hatıralarını yaşamış olduğu zaman ve mekan bağlamında değerlendirmiş olduk. Her ay düzenli olarak R. Betül Çetin Hocamızın sunumuyla gerçekleştirdiğimiz “Müslüman Kadın ve İlim” başlıklı konferansımızın üçüncüsünü yine Gazanfer Ağa Medresesi’nde gerçekleştirdik.

Ocak ayının kapanışını ise 17 Ocak’ta TÜGVA’da gerçekleşen ”Mesuliyet Şuuru ve Gönüllülük Ruhu” başlıklı konferansa Genç Gönüllü Kızlar olarak katılım sağlayarak yaptık. Konferansta davetli konuşmacı olarak; Genç Gönüllü Kızlar Genel Koordinatörü Ayşe Yazıcılar ve İHH Avukatı Gülden Sönmez söz aldılar. Ayşe Yazıcılar dert sahibi olup, gönüllere nasıl girmemiz gerektiği hususu üzerinde durarak gönüllü çalışmalarda bolca niyet tashihi yapmamız gerektiğinden bahsetti. Gülden Sönmez ise Müslüman olma bilincimiz ve Müslüman olarak yaratılışımızın üzerinde durarak dünyadaki tüm mü’minlerin birbirlerinden mesul olduklarından bahsetti ve önümüze çıkan engelleri ancak; bismillah deyip, emek vererek aşabileceğimiz üzerinde durdu.

Şubat ayında ise; liseli kız kardeşlerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde değerlendirmeleri adına 5-6-7 Şubat tarihlerinde “Genç Gönüllü Kızlar Liseli Kampı”nı düzenledik. Hem bizler için hem de liseli kardeşlerimiz için çok bereketli 3 gün geçirmiş olduk.

Genç Gönüllü Kızlar olarak; Rabbimizin “bir iş ile yorulduğunda başka bir iş ile dinlen” ayeti muktezasınca programlarımıza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizler de bizimle yorulup dinlenmek isterseniz hepinizi aramıza bekliyoruz. Bizi takipte kalın efendim. :)

İrtibat: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.