Ömer Faruk Özçal

Bursa/Gemlik Kış Kampı... Şunu hiç çekinmeden söyleyebilirim ki, bu kampı hiç unutmayacağız. Kış kampı denince akla soğuk, karlı günlerde kapalı mekânlarda geçen birkaç gün gelir.

Genç Gönüllüler’in düzenlediği ve katılımcılarının da Genç Gönüllüler olduğu kış kampı adeta yaz kampı gibi oldu. Aksi de düşünülemezdi zaten. Bu kampta kış mevsimini yaz mevsimi gibi yaşadık. Güneş hiç eksilmedi üzerimizden, gün hep aydın oldu kamp süresince.

Ayrıca Bursa’da manevi ve kültürel birikimin bir arada olduğu güzel bir kamp geçirdik. Konferanslar, seminerler, sohbetler, sportif faaliyetler, geziler, yürüyüşler derken bir sürü hatıraya şahit oldu anı defterimiz. Kampın ilk günü kıymetli fikir adamı Yusuf Kaplan ile buluştuk. İkinci gün ünlü tiyatrocu Haldun Ulvi Alacakaptan Bey ile bir araya geldik. Üçüncü günü ise Mercedes gibi markalara parça ihraç eden Orhan İğrek Bey ile beraberdik. Yani birbirinden önemli konuklarla buluştuk.

28 Şubatı’ konuştuk. Dergiciliği konuştuk. Girişimcilik üzerine hasbihal ettik. Bursa şehrini temaşa ettik. Genç Fasıl ve tiyatral gösterilerle unutulmaz anlar yaşadık.

Bu kampın bana kattığı en önemli şeylerden birisi de kazandığım yeni, pırıl pırıl dostluklar. Konya’dan, Denizli’den, Bolu’dan, Ağrı’dan, Samsun’dan, Kayseri’den, Erzurum’dan ve daha aklıma gelmeyen birçok şehirden sağlam dostlara sahip oldum Bursa/Gemlik Kış Kampı sayesinde.

Bize böyle unutamayacağımız bir kamp hazırlayan GENÇ ailesine teşekkürü bir borç biliriz.


GENÇ'ın Yazısı.