Kadir Bekâr

Allah’ın lütfu ile Şehzadeler Şehri Amasya’nın Merzifon ilçesinde çok güzel bir Gençlik Şöleni gerçekleştirdik. Yusuf Goncagül, Tuğrulhan Şen, Samet Demir, Yahya Uyar, Adem Alçın, Muhammed Mustafa Kızılkaya, Yusuf Korkmaz ve Abdullah Talha Karayel vardı ekibimizde.

21 Mart Cumartesi, saatler 14:00’ü gösterdiğinde programımıza başladık. İlk olarak İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şubesi’nin öncülerinden Ahmet Temel Beyefendi açılış konuşmasını yaptı. Ardından Merzifon’da gerçekleştirilen bir şiir okuma yarışmasında dereceye giren kardeşlerimiz şiirleri seslendirdiler. Yahya Uyar kardeşimiz gönüllülük ve derdimize atıfta bulunan hoş bir konuşma yaptı. Daha sonra şölenlerimizde ilk defa yer alan kardeşlerimiz Abdullah ve Yusuf’tan güzel bir orta oyunu izledik. Ezgileri, sesleri ve duruşları ile kalplere hoş nakışlar bezeyen Yusuf ve Tuğrulhan’dan dertli nağmeler dinledik. Son olarak sahneye çıkan Samet’le seyirciler bolca neşeli vakit geçirdiler.

Merzifon’daki dostlarımız tüm GENÇ ailesine bolca selam söylediler. Fakirin sunucu olarak bulunmaktan şerefyâb olduğu naif bir şöleni daha geride bıraktık. Yolcuğumuz ve şölenimiz boyunca işin asıl emektarları olan Adem ve Muhammed Mustafa’yı gönülden tebrik ediyorum. Bu kalbi hizmetlerinden ötürü Allah onlardan ve tüm ekibimizden razı olsun.


GENÇ'ın Yazısı.